İBB Başkanı Topbaş, seçim çalışmaları kapsamında Şişli’deki Kuştepe, Eskişehir Mahallesi ve Ayazağa seçim irtibat bürolarının açılışını yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların vefakar olduğunu, hizmetleri unutmayacağını belirterek, “İnanıyorum ki vatandaşlarımız ikinci kez bizi İstanbul’da görmek isteyecektir” dedi.

kadir_topbas.jpgTopbaş, seçim çalışmaları kapsamında, AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Emin Haberdar ile Şişli’deki Kuştepe, Eskişehir Mahallesi ve Ayazağa seçim irtibat bürolarının açılışını yaptı.

Açılışlarda konuşan Topbaş, yerel yöneticinin şan şöhret olsun diye gelmeyeceğini, başkanlık yapmayacağını belirterek, “Burası makam, mevki ihtirası olanların yeri değildir. Garip gurebayı unutmayacak insanların yeridir. Bizler AK Partililer olarak böyleyiz” dedi.

Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı gibi çat kapı gidip garip gurebayla dertleştiklerini ve sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Aş, iş konusunda çalışmaları olduğunu dile getiren Topbaş, “Geçmişte fakir fukara edebiyatı yapan sol partiler, iktidara geldiklerinde bunları unuttular. Yolsuzluklara gittiler. Biz, sizlerin arasından gelen, dertlerinizi bilen insanlar olarak bu sıkıntılarınızı çözmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Biz o tip hareketlere tenezzül etmeyiz”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topbaş, “Sayın Kılıçdaroğlu metrobüs projesine ‘hayırlı olsun’ dedi, ne diyorsunuz?” şeklindeki soru üzerine, “Yarın Başbakanımızın da katılımıyla Söğütlüçeşme’de metrobüse start veriyoruz. Böylece Avrupa ve Asya yakasındaki metrobüs hattı devreye girmiş oluyor. İstanbullulara hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Kılıçdaroğlu yüzde 40’ın üzerinde oy alacağını söyledi. Sizin tahmininiz ne?” sorusunu da Topbaş, “Hayırlı olsun derim” şeklinde yanıtladı.

Bir gazetecinin, Bağcılar’da dün CHP seçim otobüsünde meydana gelen olayı hatırlatarak, CHP’lilerin, “bu bayanın buraya ne için gönderildiği belli” şeklinde beyanlarda bulunduğunu ifade etmesi üzerine de Topbaş, şunları söyledi:

“Bugünkü basında, daha önce CHP’de bu bayanın aday adayı ve parti üyesi olduğu da söyleniyor. Biz o tip hareketlere tenezzül etmeyiz. Onlar kendi içlerindeki birtakım sıkıntıları, maalesef vatandaşla olan ilişkilerini bu tarzda yansıtıyorlar. O kendi partilerinin tutumudur, biz bilemeyiz. AK Parti, herkese, tüm halk katmanlarına açık bir partidir. Her kesimden, her inançtan, her yaşam tarzındaki insanlara açığız. Halkımızı AK Parti çatısı altına davet ediyoruz. ‘Yerel seçimlerde bize destek verin, İstanbul’a çok daha fazlasını kazandıralım’ diyoruz. ‘Şişli’yi de bize verin, Şişli’de de başarıya birlikte koşalım. Çok farklı bir İstanbul’u birlikte oluşturalım’ diyoruz.”

“Partinizin İstanbul’daki oy oranına ilişkin tahmininiz var mı?” sorusuna da Topbaş, “Tahminim, sandıktan çıkacak sonuçtur. Ona vatandaşımız karar verecek, ben vatandaşlarımıza güveniyorum. İstanbullular vefakardır, yapılan hizmeti hiç unutmaz, küçümsemez. İnanıyorum ki vatandaşlarımız ikinci kez bizi İstanbul’da görmek isteyecektir” şeklinde yanıt verdi.

Kaynak: Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir