Yerel seçimler yaklaştıkça, AKP ve CHP arasındaki savaşın en kızgınlaştığı şehir olan İstanbul”da, yaşanan ilginç bir olay aradaki gerilimi daha da tırmandırdı.

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, evinin yakınında bulunan ve üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yazılı esrarengiz araca baskın yaptı. Mahallelinin de etrafını sardığı araçtakilere, “Niye burdasınız?” sorusunu soran Değirmenci, “Söyleme yetkimiz yok” cevabı aldı.

Esrarengiz aracın saklı işleri

Araca Baskın yapan Avcılar Belediye Başkanı ve zabıtalar, sessizce sokak arasına gitmek isteyen bir kişiyi yakalayarak araca getirdiler. Bu sırada Avcılar Belediye Başkanı Değirmenci, araçtaki kişinin elindeki cep telefonuna el koydu.
Aracın kapısını açtıran Değirmenci, daha sonra kapıları kapattırarak polis çağrılmasını istedi. Bu sırada yakaladıkları kişiye dönen Başkan Değirmenci, “10 gündür ne arıyorsunuz burada” diye soru sordu. Araçtaki kişi ise, “Bize verilen emir bu başkanım” diyerek cevap verdi.
Araçtaki kişi, “Size verilen emir ne? Ne emri bu?” diye soran Değirmenci”ye çok çarpıcı bir cevap verdi. Başkan”ın soru sormasını izleyen esrarengiz kişi,” konuşamayacağımı biliyorsunuz başkanım” diyerek gerilimi tırmandırdı. Bunun üzerine sinirlenen Değirmenci, “Şu anda burada bu kadar aile var. Burada 15 gündür bekliyorsunuz. Siz bu kadar insanın yaşamını taciz etme hakkına sahipmisiniz? Kim talimat verdi size kardeşim?” diye sorunca, “Bilemiyorum başkanım, yukarıdan.” cevabı aldı. Belediye Başkanını değil kaçak yapıyı takip ettiklerini öne süren iki kişi mahalleli ve gazeteciler tarafından soru yağmuruna tutuldu.

‘Emir yukarıdan geldi başkanım’
Mahalle sakinlerinin ve kendisinin 15 günden bu yana tedirgin olduğunu belirten Değirmenci, “Sizi her kim burada görevlendirdiyse, bana onun ismini verin. Bende onunla görüşeyim. Resmi araçta bulunuyorsunuz. Kıyafetlerinizse sivil. Zabıta”da değilsiniz. Sizi kim görevlendirdi. Sizi Kadir Topbaş”mı görevlendirdi? Eğer öyleyse söyleyin, arayıp ona sorayım” dedi. Esrarengiz kişiler, Belediye Başkanı tarafından polis gelene kadar bekletildi. Araçlarına binmek isteyen iki kişi, zabıta memurları tarafından engellendi.
Daha sonra olay yerine gelen polis ekipleri Belediye Başkanı”nın tüm ısrarlarına rağmen aracın resmi plakalı olduğunu ve savcıdan talimat gelmediği sürece arama yapamayacaklarını belirtti. Değirmenci”nin ısrarlarına rağmen esrarengiz iki kişi, kendi araçlarına polis nezaretinde bindirilerek Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Firuzköy Şehit Ilgaz Aykutlu Polis Merkezine getirildi. Olayı duyan çok sayıda belediye personeli ve vatandaş polis merkezi önüne akın etti. Belediye Başkanı Değirmenci, esrarengiz iki kişiden şikayetçi olmak üzere ifade vermek için polis merkezine geldi. Bu arada esrarengiz aracın arkasında metal bir cihaz kutusu olduğu dikkat çekti.

Soysal: Topbaş’ı takip etsinler, izlesinler
AvcIlar”da ortaya çıkan esrarengiz araçla ilgili Avcılar Emniyet müdürlüğüne gelerek bilgi alan CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, ” Avcılar Belediye başkanımızın evi ne çok yakın bir mesaffede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait bir aracın 20-25 gündür beklediğini öğrendik. Belediye başkanımız konu ile ilgili suç duyurusunda bulunmak için buraya geldi. Biz de yanında bulunduk. Büyükşehir Beledilesi tarafından kaçak olduğu ve mühürlenen bir yapıyı takip etmek amacıyla aracın burada bulunduğunu söylüyor. Ben buradan kendilerine boğazdaki kaçak yapıları ve Kadir Topbaş”ın medyada gündeme gelen yeri de dahil olmak üzere kaçak yapıları da gözetlemesini tavsiye ediyorum” dedi. Soysal ” son günlerde yatak odalarızın dahi kolayca dinlenip izlenebileceğini görüyoruz. Gecenin bu saatinde buraya gelmemizin nedinlerinden biri de budur. Belediye”ye ait zabıta aracında beldiye personeli olmayan şahısların olması çok düşündürücü. Araçta yapılan aramaların ardından konu netleşcek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Birgün

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir