İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan AKP’li Kadir Topbaş ile CHP’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki atışma dün de sürdü.

Topbaş, seçim çalışmalarına dün Çekmeköy ve Taşdelen’de devam etti. Dünürü Mustafa Şevki Kavurmacı, merhum Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ve Atasay’ın sahibi Cihan Kamer’in 2004’te Eyüp’te aldıkları E-5 cepheli arsanın bağışlanmasıyla ilgili iddiaya Topbaş, “Benim dünürümün burada hissedar olduğunu, kendisi ortaklıktan ayrıldıktan sonra öğrendim. Burası ticaret alanı, 2003’te tadilat yapılmış; 2005’te yine bir tadilat var ama; en son belediyemize gelen bir müracaat var. Hizmet alanına dönüşmesi için, başka parseller dolduğu için iade etmişiz. Altında bir şey aramaya gerek yok” diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’nun kampanyasını eleştiren Topbaş “Topbaş’ı kovacağım diyor. Nezaketen bile söylenmez. Başkanlık zariflik ister” dedi.

Kılıçdaroğlu ise Kağıthane’de kiraladığı evinin kapısını dün basın mensuplarına açtı. Sözkonusu arsayla ilgili Topbaş imzalı belediye meclisine gönderilen teklif yazısını gösteren Kılıçdaroğlu, “Asıl bombalar 29 Mart’tan sonra patlayacak, onların paniğinin nedeni bu” dedi. Topbaş ise, Kılıçdaroğlu’nunevini göstermesiyle ilgili “Yani bir özür dileme adına İstanbullu olmaya çalışıyor” dedi.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir