TOKİ Başkanı Bayraktar, TOKİ’nin faaliyetleri ile “Hiçbir iş beceremeyen adam gelip müteahhit oluyor” sözlerine tepki gösterenlere, “Büfesini yıkan, ertesi gün müteahhit oluyor. Her işin bir şerefi var” karşılığını verdi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, sektörde müteahhitlerin disiplin içinde olması gerektiğini belirtti ve Türkiye’de her önüne gelenin müteahhit olduğu iddiasını yineledi.

Müteahhitlerin “mektepten ya da alaydan” yetişmesi görüşünde olduklarını ifade eden Bayraktar, şunları söyledi: “Ben şunu diyorum, müteahhitlerin izzeti nefsi için, müteahhitlerin şerefi için, müteahhitlerin itibarı için, müteahhitlerin daha iyi şartlarda çalışması ve daha iyi para kazanması için her önüne gelen müteahhit olmasın. Bunun bir disiplini olsun.

Döviz işleri bozuluyor, döviz bürosu kapatılıyor, adam ertesi gün müteahhit oluyor. Öbür taraftan beyaz eşya dükkanını kapatıyor, ertesi gün müteahhit. Büfesini yıkıyor, yine müteahhit. Yani berber olmak için kalfalık imtihanından geçeceksin, kasap olmak için geçeceksin, terzi olmak için sanatın olacak. Ya müteahhitlik? Bir günde müteahhit olacaksın.

Adam bir yerden buluyor 3 kuruş para, alıyor bir yerden 150 metre kare arsa. Üzerine yapıyor 4 daire. Müteahhit. Müteahhitliğin de bir şerefi var. Bizim ne günahımız var, 20 sene okuduk, mühendis olduk. Ya da 20 sene adam çıraklıktan, kalfalıktan, ustalıktan başlayıp alaydan yetişiyor, anası ağlıyor ve müteahhit oluyor. Onun ne günahı var?

Biz, bunu söylüyoruz. Buna kızanlar da kızsın. Demek ki biz görevimizi yapıyoruz ki, birileri bize kızıyor. Herşeyden önce aklı selim ve vicdan sahibi olmak lazım.”

Kaynak: ntvmsnbc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir