İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Eminönü Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Mahmutpaşa Yayalaştırma Projesi ve Altyapı Yenileme Çalışmaları” kapsamında altyapısı yenilenen Mahmutpaşa Caddesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü tarafından aydınlatıldı.

mahmutpasa11.jpg

Mahmutpaşa’nın yeni yüzüyle daha güzelleştiğini belirten Topbaş, Eminönü’nün tarihsel dönüşümüne katkıda bulunduklarını belirterek, Eminönü ile Mahmutpaşa bölgesinin İstanbul’un tarihi merkezi olduğunu ve ticaretin kalbinin burada attığını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü tarafından aydınlatılan cadde artık geceleride yaşayacak.

mahmutpasa2.jpg

Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü tarafından tarihi bölgelere yakışır özgün bir çalışma yürütüldü. Öncelikle bölgenin tarihi dokusu göz önünde bulundurularak daha önceki dönemlerde kullanılan kent mobilyaları incelendi ve caddeye özgün aydınlatma direk tipleri belirlenerek caddenin aydınlatılması için kullanıldı.

Kaynak: İBB

One Comment

  1. Mahmutpaşa çok değişti bu yayalaşma projesiyle. Çağdaş tarihi kent kimliğine şimdi daha yakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir