Uzun zamandır gündemde olan, daha önce Mimdap’ta konu edindiğimiz Süleymaniye’deki dönüşüm projesi için start verildi. 27 Mayıs’ta gerçekleşen ihale sonrasında, Eminönü Belediyesi ve KİPTAŞ’ın ortaklaşa çalışmasıyla, bölgede 2008 sonuna kadar 200 evin restorasyonunun tamamlanması öngörülüyor.

Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, 2008 sonuna kadar hızlı bir şekilde çalışacaklarını belirterek, “Proje 8 mahallede uygulanacak, 50 bin hektarlık alanı kapsayacak. Saraçhane’den Bakırcılar’a ve Üniversiteler Bölgesine kadar uzanan geniş bir alanda restorasyon çalışmaları olacak.” diye konuştu.

Nevzat Er, KİPTAŞ ile birlikte yaklaşık 800 parselde çalışma yaptıklarını belirterek, “6 yapı adasında yaptığımız çalışma sona erdi, bu çalışmaların 4 tanesi kurul tarafından onaylandı.” dedi.

Toplamda yaklaşık 20 milyon YTL’ye mal olacağı belirtilen proje için 10 milyon YTL İl Özel İdaresi’nden alınırken, kalan kısım KİPTAŞ tarafından karşılanacak.

Süleymaniye’de Eminönü Belediyesi tarafından 800 parselde gerçekleştirilecek projede 301’i tescilli, 298’i tescilsiz olmak üzere toplam 599 yapı bulunuyor.

mimdap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir