CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk mesajı AKP’nin adayı Kadir Topbaş’a göndererek, “Sayın Topbaş dosyalarınızı yakında açıklayacağım” dedi. Kılıçdaroğlu, 15 yılın dosyalarını ele alacaklarını söyleyerek, İstanbul’un haramilerin saltanatından çıkarılacağını vurguladı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ’Belgeli Muhalefetin Öncüsü’ Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin yeniden aday gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, “Sayın” diye hitap ettikten sonra, “Dosyalarınızı yakında açıklayacağım” mesajı yolladı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın dünkü aday tanıtım toplantısının ardından İstanbul’u yönetmeye aday olan CHP İstanbul İl Başkanı, Belediye Meclisi Başkan Adayı Gürsel Tekin ve Genel Sekreter Adayı Alper Ünlü’yle birlikte sorularımızı yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

Televizyonda tartışırız
Sayın Topbaş, kendisiyle ilgili hazırladığım dosyalar konusunda, ’Kemal Bey, muhatabım değil, İstanbul’a aday olursa, muhatabım olur’ demişti. Şimdi adayım ve onun rakibiyim. İstanbul’daki belediyecilik uygulamalarıyla ilgili olarak dosyalarımızı yakında açıklamaya başlayacağım. Arzu ederse kendisiyle televizyonlarda da tartışırız. Sayın Topbaş, bilsin ki ben tartışmadan kaçmam.

15 yılın dosyaları
’Hesap soracağız’ gibi dar bir anlayışın uygulayıcısı olmayacağız. Ancak, İstanbul’un simitçisinin, çaycısının, balıkçısının, işadamının, sanayicisinin başkanı olarak, İstanbullularla birlikte 15 yıllık belediyecilik anlayışının tüm dosyalarını açacağız.

Haramilerin saltanatı
Hesap vermekten onur duyan bir belediye yönetimi olacağız. Tüm belediye işlemleri, uygulamaları şeffaf, hukuka ve ahlaka uygun şekilde yürütülecek. İstanbul haramilerin saltanatının, Ortaçağ zihniyetinin yönettiği kent olmaktan çıkacak, bu zihniyet yıkılacak.

Rant İstanbullulara
Kenti, yapay palmiyelerle değil, gerçek bir yeşil kuşakla donatacağız. İmarlaşma artık kentin arkalarına doğru kayan bir anlayışla yeniden ele alınacak. İstanbul’un ürettiği muazzam rant İstanbulluların olacak.

Üçlü’ye güvensinler
Gürsel Tekin tam bir halk çocuğu. Kentin her mahallesinde, yoksuluna da zenginine de aynı samimiyetle dokunuyor. Alper Ünlü ise bizim yönetim anlayışımızın bilimsel yanını temsil ediyor. İstanbullular, ’Samimi Kılıçdaroğlu, Halk Çocuğu Gürsel Tekin, Bilim insanı Alper Ünlü’ ile yönetilecek ve her yönüyle temizlenecek bir İstanbul’a hazır olsunlar.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir