Kadıköy’de bulunan Salı Pazarı’nın 23 Aralık’ta Hasanpaşa’daki yeni yerine taşınması ile ilgili hazırlıklar tamamlandı.

Yeni Salı Pazarı’nın işletmeciliğini üstlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK, bugün eski Salı Pazarı’nın yerinde kurulan Cuma Pazarı’nda bir stand kurarak esnafa geniş ve kapsamlı bir şekilde bilgi verdi.

İSPARK Otopark İşletmeler Müdürü Cemalettin Bayram, yardımcısı Ali Haydar Tuncer ve Hukuk Müşaviri Ragıp Eraslan ve Pazarcılar Umum Odası yetkilileri, esnafa yeni Salı Pazarı ile ilgili detaylı bilgiler verdi.Yaklaşık bin 200 pazarcı esnafının taşınması planlanan yeni Salı Pazarı Hasanpaşa’da 4 bin tezgah kurulabilecek. Pazar yerinde pazarcılar derneğine ait 400 metrekare büyüklüğünde çalışma ofisi, büfeler, zabıta binası ve güvenlik birimleri yer alıyor. 3 milyon 500 bin YTL harcanarak yapılan yeni pazar yerinde 300 araçlık otopark hizmeti verilecek.

Alt yapısı tamamlanan otopark ihtiyacı karşılanan çevre düzenlemesi yapılan D 100 Karayolu’na yakınlığı dolayısıyla ulaşım açısından elverişli olan yeni pazar yeri 40 bin metrekarelik bir alanda oluşturuldu.Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir