İstanbul merkezli Ata Makine İnşaat firmasına bağlı Pona Gıda İşletmeleri A.Ş, Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ne 13 milyon TL yatırımla meyve işleme tesisi kuracak. OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay ile firma yetkilisi Doğan Uzunyol, tesisin kurulacağı arazinin tahsisine ilişkin sözleşme imzaladı.

Toplam 45 bin 409 metrekare alan üzerine inşa edilecek tesisin iki ayrı etaptan oluşacağını anlatan Doğan Uzunyol, “Birinci etapta taze sıkma meyve suyu işlenecek. Bu bölüm 2009 yılı içinde üretime başlayacak. İkinci bölümde ise konsantre meyve suyu ve meyve püresi imal edilecek. Bu kısım da 2010 yılında üretime başlayacak” dedi.

Tesisin Ege Bölgesi’ndeki en büyük meyve işleme tesislerinden biri olacağını vurgulayan Uzunyol, “Toplam 20 bin metrekare kapalı alanda üretim yapacak tesisimizde yılda 90 bin ton ile 100 bin ton arasında meyve işlenecek. Bölgede meyve üretimini çeşitlendirecek ve değerlendirecek. Üretimimiz, iç piyasada yüzde 50, yurt dışına yüzde 50 olarak pazarlanacak. 200-250 kişi istihdam edilecek” diye konuştu.

İmza törenine OSB Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kazak ile Salihli OSB Müdürü Cevdet Eren de katıldı.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir