Saimbeyli’de, konut sıkıntısı nedeniyle istenen yüksek kiralar ilçeye yeni atanan memurları düşündürüyor.

Adana kent merkezine 157 kilometre uzaklıkta olan ve Orta Toros sıradağları arasında kurulan 4 bin nüfuslu Saimbeyli ilçesinde konut sıkıntısı yaşanıyor.

İlçe halkının büyük çoğunluğu, ilçeyi çevreleyen tepelerdeki bahçelerde yetiştirilen kirazlarla geçimini sağlarken, bugüne kadar pek değer kazanmayan az sayıdaki konuta gösterilen talep ise ilçeye kurulması planlanan emniyet amirliği ile arttı.

Geçen ay görevlendirmesi yapılan 20 polis memurundan 5’inin göreve başladığı ilçede, emniyet amirliği binasının tadilat çalışmaları sürerken, önümüzdeki ay göreve başlayacak polis memurları ise kalacak yer arayışında.

Başta polis memurları olmak üzere, atanan diğer memurlar da 100 YTL’den 300 YTL’ye çıkan konut fiyatları karşısında düşünceli.

İlçe Kaymakamı Musa Sarı ise ilçede 70 ile 100 YTL arasında değişen konut fiyatlarının, ilçe emniyet amirliği kurulması çalışmalarının başlaması ile birden bire arttığını söyledi.

Sarı, arazi sıkıntısı nedeniyle yeni konutun yapılmadığı ilçede kiraların 300 YTL’ye kadar çıktığını belirtirken, ”TOKİ’ye bile yer göstermekte zorlanıyoruz. Mevcut bir kaç tane lojmanımız var onları tahsis edeceğiz, ancak diğer personelin arayışları sürüyor” dedi.

Yüksek kiraların sadece polis memurlarını etkilemediğini belirten Sarı, atanan yeni memurların da aynı sorunu yaşadıklarını söyledi.

Sarı, tadilatı süren emniyet amirliğinin ay sonunda tamamlanacağını, diğer polis memurlarının da ay başında göreve başlayacağını bildirdi.

Kaynak: adanahaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir