Sanatçı Casentino’nun İstanbul’a bakmakla yetinmeyip, gördüğü ayrıntılarını tuval, kağıt ve fotoğraflarla günceleştirdiği kişisel sergisi “Resimli Tarih ve Eşyalar” sergisi Tophane’deki Pi Art Works galerisinde. Sergi Cuma gününe kadar görülebilir.

Uğrak Börek Fırını, 59R Rumelihisarı-Şişli otobüsü, Kadıköy vapuru, Esnaf lokantaları, Limon satıcısı Anton, Surlar, Şişli’nin ara sokakları ve diğerleri…

Sanatçı Antonio Casentino’nun, İstanbul’la kurduğu ilişkiden bahsettiği güncesini bir sergiyle ortalığa saçtığı sergisi şehri günlük hayatın rutinine heba etmeyenler için Tophane’deki Pi Art Works sanat galerisinde görülebilir.

Galeriden Eda Dorala bianet’e “serginin kapanışının yoğun ilgi nedeniyle 16 Ocak’a ertelediklerini” söyledi.

Casentino’nun tuvallerinin ve kağıt işlerinin yanı sıra fotoğraflarını da içeren “Resimli Tarih ve Eşyalar” isimli sergisi 10.30 ile 19.30 saatleri arasında ziyarete açık.

Pi Art Works galerisinin Casentino’dan sonrası konuğunun Juan Botella Lucas olacağını belirten Dorala amaçlarının alternatif işler üreten sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

* Antonio Casentino, “Resimli Tarih ve Eşyalar”, Pi Art Works, Boğazkesen Cad. Kadirler Yokuşu, No: 69/1 Tophane-İstanbul

Kaynak: Bianet Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir