Son 6 yılda yaşanan büyümenin öncüsü olan inşaatta yaşanan daralmaya rağmen sektöre yeni ve hızlı yatırımlarla girdiklerini söyleyen Polisan Ceo’su Erol Mizrahi, özellikle alışveriş merkezleri, rezidans ve iş merkezlerine odaklandıklarını belirtti.

polisangok.Jpegİstanbul-Pendik’te 300 milyon dolarlık bir projede yer aldıklarını belirten Mizrahi şöyle dedi:

Sağlık turizmine girecek

“Orada 200 dönümlük arazimiz var. KC Yapı şirketiyle kat karşılığı anlaşarak rezidans, otel ve ticari yapıları projelendirdik. Kâğıthane’deki diğer arazimizle yine kat karşılığında DAP Yapı ile ortak projeye adım attık. İnşaatta büyüdükten sonra kendi projelerimize imza atacağız. Hayalimizde kendi gökdelenlerimizi yapmak var.”

Birkaç yıl içinde Polisan Yapı adlı inşaat şirketlerini gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştürmek ve borsaya açmak istediklerini belirten Mizrahi, “Dilovası’nda 2 bin dönümlük yeşil arazimiz var. Burayı Sapanca gibi sağlık turizmine kazandırmak istiyoruz. Spa merkezi kurmayı düşünüyoruz ” diye konuştu.

Son dönemin popüler sektörü enerjiye de rüzgârla girmeyi düşündüklerini dile getiren Mizrahi, “Gebze OSB’lere temiz enerji sağlamak istiyoruz. Diğer enerji kollarında arayışlarımız var. Rüzgârı arkamıza aldık, enerjide büyüyeceğiz” dedi.

Süper starın ismi Mardin sokaklarında

Polisan çatısı altındaki Gülen Boya tarafından restore edilerek eski ruhuna kavuşturulan Kırklar Kilisesi Sokağı, Ajda Pekkan tarafından açıldı. Mardin’de bine yakın evi taş beji rengine boyayan Gülen Boya, Zinciriye Medresesi Çıkmazı ve Zinciriye Medresesi Sokağı’nı da yenileyecek.

Sokaklardan birine Ajda Pekkan’ın, diğerine Necmettin Bitlis’in adı verilecek. Isparta, Adapazarı ve İstanbul’un birçok ilçesi dahil 30 belediyede restorasyon çalışmaları yapan Polisan, Zonguldak ve Safranbolu’da restorasyon projelerine devam edecek.

‘Yabancılar kapımıza geliyor’

1 milyar dolarlık boya pazarının küçülmeye başladığını belirten Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, geçen yıla göre yüzde 30’a yakın daralmanın yaşandığını ifade ederek, “İşimizin yüzde 90’ını oluşturan evlerin boyanması ertelenir hale geldi. Belirsizliği gören vatandaş ilk olarak evini boyamaktan vazgeçiyor” dedi.

Yabancı yatırımcıların boya sektörüyle ilgilendiklerine değinen Bitlis, “Bizim de kapımıza geliyorlar. Şu anda kesin bir şey söylemek söz konusu değil ama ilerisi için bir ortaklık olmaz da diyemem” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir