Çaycuma Belediyesi Öğrenci Evleri Projesi, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yapılan ön değerlendirmede, 1203 adet projeden 499 proje içine girdi.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi(ZKÜ) Çaycuma Meslek Yüksekokulu Kampüsü’ndeki çeşitli bölümlerde eğitim görmek üzere farklı illerde gelen öğrenciler için sosyal imkanlar sunan ‘öğrenci evleri’ projesi dikkat çekici bulundu.

Çaycuma Belediye Başkanı Gülşen, Çaycuma Belediyesi Öğrenci Evleri Projesi’nin İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yapılan ön değerlendirmede bin 203 adet projeden 499 proje arasına girmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Gülşen, “Bu proje ile üniversite öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak öncelikli hedefimiz olmuş, bunun devamında ise onlara ev ortamında konforlu ve güvenilir bir şekilde doğa ile iç içe barınma imkanı sunulmuştur. Aynı kampus içinde yer alan Halk Kütüphanesi, sinema (çok amaçlı salon), çocuk parkları ve çay bahçeleri sayesinde öğrenciler ile halkımızın bütünleşmesi amaç edinilmiştir. Bu sayede ilçemizde eğitim-öğrenim gören öğrenci sayısı 900’lü rakamlardan 2 binli rakamlara dayanmıştır. Bu çalışma ile ilçemizde hem maddi hem de sosyal anlamda bir hareketlilik sağlanmıştır.” dedi.

Öğrenci Evleri Projesi’nin özellikleri
Çaycuma Belediye Başkanı Gülşen’in göreve gelmesinin ardından gündeme gelen ve ilçede ögrenim gören üniversite ögrencilerinin barınma sorununu çözmek amacıyla tasarlanan proje kapsamında 14 blokta toplam 400 öğrenci barınıyor.

Se-Ka Kağıt Fabrikası tesislerinde yer alan ve konut olarak dizayn edilen öğrenci evleri, 2 adet yatak odalı, 1 adet 30 metrekare ders çalısmaya yönelik salon ve yemek yapabilmek için mutfaktan oluşuyor. Mutfakta buzdolabı ve dolaplar mevcut bulunuyor. Yatak odaları ise genç odası şeklinde dizayn edilerek iki ögrenci kalabilecek konumda bulunuyor. Salonda 4 kişinin çalışabileceği masa, banyoda her an sıcak su olabilecek elektrikli termosifon, yalıtımlı cam özelliğine sahip daireler kalorifer ile ısıtılıyor, binalar özel güvenlik ile korunuyor. Üniversiteye 7 kilometre mesafede olan öğrenci evlerinin, Türkiye’de bu özellikte bir ilk olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Sabah Emlak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir