Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 4.5 yıl önce hukuk mücadelesi vererek projesini hazırladığı Huzur mahallesindeki cemevini, pazar günü hizmete açacak.

Cemevinin, Narlıdere halkı tarafından heyecanla beklendiğini belirten Başkan Batur, açılış töreninde ünlü sanatçılar Musa Eroğlu ve Özlem Özdil’in konser vereceğini bildirdi.
Narlıdere’nin yanı sıra Balçova, Güzelbahçe, Urla ve yarımadadaki tüm aleviler, Narlıdere Cemevi’nden faydalanacak. Başkan Batur, cemevinin 4 milyon TL’ye mal olduğunu söyledi.

500 metrekare

Narlıdere’ye yakışan bir eseri bitirmenin hazzını yaşadığını söyleyen Başkan Batur, “Cemevinin bu hale gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşaata başlamak için 2 yıl mahkemelerde uğraştık. Sonunda başardık” dedi. Cemevi binasının hem yasal açıdan tüm kurullara uygun yapıldığını hem de bir alevi örgütüyle yerel yönetimin ortak çalışması olduğunu söyleyen Başkan Batur, “Yaşadığımız bütün sorunları unuttuk. Böyle güzel bir çalışmayı Balçova, Güzelbahçe, Urla, Seferihisar hatta tüm Yarımada’ya hizmet edebilecek bir cemevi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Narlıdere Belediyesi Kültürevi-Cemevi ismiyle pazar günü hizmete açılacak bina,n 1300 metrekarelik arsaya inşa edildi.

Kaynak: Yeni Asır

2 Comments

  1. karşıyakalıyım ama yinede bizim çıtacı başkana yani sayın batura hizmetlerinden dolayı çokteşekkür ediyorum yolun açık olsun başkanım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir