Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bostanlı, Atakent ve Mavişehir’de oturan, buralarda işyeri olan bir grup işadamı ile Bostanlı Boğaziçi Restoran’da bir araya geldi.

sular-denize.jpgSorunları dinleyen Başkan Durak, gelecekle ilgili planlarını anlattı. Başkan Durak, tüm sorunların el ele verilerek kolaylıkla çözülebileceğini belirterek, “Bu bölgelerimizde önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle Mavişehir’de sorunların azalması için sosyal donatı alanlarının terklerinin kamuya yapılması gerekir” dedi.

Söz konusu terkler yapılmadığı sürece, planlarda var olan sosyal tesisleri yapamayacaklarını kaydeden Başkan Durak, “Mavişehir’in bir kısmında yaşanan su taşmasında yönelik Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ile anlaşma imzalayarak ihaleyi yaptı. Kısa sürede yeni yağmur suyu kanalları tamamlanacak, bir depoda toplanan sular pompalarla denize aktarılacak. Deniz kenarına döşenecek yüksek set de med-cezir ile yükselen suların yeşil alanlara gelmesini engelleyecek” diye konuştu.

Atakent Hasan Türker Futbol Sahası yanında opera ve tiyatro binasının inşaatına başladıklarını, tesisi bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Durak, “Mavişehir girişinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi yapılıyor. Burası, ilçemizin kültür sanat hayatını renklendirecek” ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir