Marmaris ilçesine bağlı Armutalan beldesinde, kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevlerin çevredeki villa ve turistlik tesislere 10 metre kadar yaklaşması, paniğe neden oldu.

Bugün saat 15.00 sıralarında Armutalan Beldesi, Bakacak Mevkii’nde orman yangını çıktı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Engebeli alandaki yangına orman ve itfaiye ekipleri müdahale etmekte güçlük çekince, havadan da su atan helikopterlerle müdahaleye başlandı. Yangın için takviye ekipler de istendi.

Neden çıktığı bilinmiyor
Yangın, yaklaşık 300 metre mesafedeki Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in evi de dahil olmak üzere yerleşim yerlerini tehdit etti. Alevlerin, çevredeki villa ve turistik tesislere 10 metreye kadar yaklaşması, paniğe neden oldu. Vatandaşlar da kovalar ve evlerindeki yangın söndürme tüpleriyle, alevlere müdahale ederek, söndürme çalışmalarına destek verdi.

Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir, Armutalan Beldesi’nde, çıkan ormanı havadan ve karadan yapılan müdahaleler sonucunda iki saatte kontrol altına alındığını söyledi. Kaymakam Özdemir, yangının çıkış sebebi ve yanan alan hakkında şu an için bir şey söylemenin mümkün olmadığını da kaydetti.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir