Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştiraki olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak GYO) tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle satışa çıkarılan Likör Fabrikası arazisine iki teklif geldi.

likorfabrika.JpegAşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak ortak girişim grubu, 615 milyon YTL’lik toplam hasılat ve Emlak GYO’ya hasılatın yüzde 50’si oranında 307 milyon 500 binYTL teklif etti. Biskon Yapı-KLR İnşaat ortak girişim grubu da 750 milyon YTL toplam hasılat ve Emlak GYO’ya hasılatın yüzde 27.5’i oranında 206 milyon 250 bin YTL’lik teklif verdi.

Açık artırma yapılacak

Emlak GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, daha sonra belirlenecek bir tarihte, teklif veren ortak girişim gruplarının açık artırmaya davet edileceğini söyledi. Açık artırmada; taraflardan üç kere sözlü teklif, son olarak da kapalı zarfla yazılı teklif alınacağını belirten Yetgin, şöyle konuştu: “Açık artırmaya katılacak firmalar, sözlü tekliflerde, ilk ihalede Emlak GYO’ya teklif edilen en yüksek değer olan 307 milyon 500 bin YTL’nin altına inemeyecekler. Kapalı zarfla verilecek son teklifteyse sözlü tekliflerde oluşan üst değerin altında bir teklif veremeyecekler.”

Yüzde 20 peşin, kalanı taksitle

Feyzullah Yetgin, açık artırma sonucunda teklif edilen bedel onaylandığında, bedelin yüzde 18 KDV eklenerek tahsil edileceğini söyledi. Yetgin, taksitler halinde yapılacak ödeme hakkında şu bilgileri verdi:

“Satış bedelinin yüzde 20’si sözleşmenin yapıldığı gün peşin, kalanı da 270, 540, 810 ve 1080’inci günlerde yüzde 10, 1350 ve 1620’nci günlerde yüzde 20’lik dilimler halinde tahsil edilecek.”

Kaynak: Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir