Doğa Derneği ve Ben&Jerry’s firmasının başlattığı Gediz Deltası Sosyal Farkındalık Projesi tanıtıldı.

Doğa Derneği ve Ben&Jerry’s dondurma firması, Gediz Deltası’nı kurtarmak ve Kuş Cenneti’ni korumak için “Gediz Deltası Sosyal Farkındalık Projesi” başlattı. Ünlü sanatçı Tarkan’ın da destek verdiği proje kapsamında kuş cennetindeki flamingo yuvalarının düzenleneceğini anlatan Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, “Bu projeyle hem Kuş Cenneti ile Gediz Deltası’nı koruyup eski doğal haline kavuşturacağız, hem de Kuş Cenneti’nin tüm Türkiye’de tanıtımlarını yapacağız” dedi.

Gediz Deltası Sosyal Farkındalık Çalışması’nı tanıtmak amacıyla İzmir Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Nurgül Uçar, Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, Ben&Jerry’s Marka Müdürü Ceren Türkben Kaya ve Sasalı Belediye Başkanı Veli Kasap katıldı. Toplantıda Gediz Deltası’nı korumak ve Kuş cenneti’ni düzenlemek için birliklerinin 8 milyon TL olduğunu açıklayan İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Nurgül Uçar, deltanın güzelleşmesi için 43 kamu kurumundan da taahüt aldıklarını söyledi.

Proje kapsamında, kuşların yaşam alanları, kuluçkalar düzenlenecek, kuş adaları yapılacak. Alana gelen ziyaretçiler için rehberler bulundurulacak ve tanıtımı için broşürler hazırlanacak.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir