İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü, Urla İlçesi’nde kuraklık sebebiyle oluşan su azlığı nedeniyle programlı su kesintisi uygulamasına gidileceğini belirtti.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan İZSU Genel Müdürlüğü, su azlığı nedeniyle Urla’da programlı su kesintisi yapılacağını duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu daha önce de basın mensuplarıyla birlikte kentin su ihtiyacını karşılayan Tahtalı Barajı’na gitmiş ve burada kentin su sıkıntısı yaşanacağını, ancak bu sıkıntıyı açılacak yeni su kaynaklarıyla su kesintisi gibi bir uygulamaya gitmeden çözeceklerini açıklamıştı.

Arsenik iddiası gündeme geldi
Kocaoğlu’nun açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in “İzmir’in suyu arsenikli” sözlerinin ardından kentin kuzey bölgelerinde kullanılan sudaki arsenik oranının standart değerlerin üstünde olduğu ortaya çıkmıştı. İzmir’de arsenikli su kullanıldığının ortaya çıkmasının hemen ardından İZSU Genel Müdürlüğü’nün yaptığı programlı kesinti açıklamasıyla birlikte, İzmir’de barajlarda tutulan su miktarının azlığı nedeniyle su sıkıntısı ve kesintilerin yaşanacağı anlaşıldı.

Kaynak: Evrensel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir