Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, son aylarda ilçe sınırları içerisinde açtıkları yol ve sokaklar sayesinde araç ve yaya trafiğine büyük rahatlama getirdiklerini söyledi.

Yerel seçim gününe kadar sorumluluk alanlarında bulunan 168 muhtarlık ve 7 bin 200 sokakta durmaksızın çalışacaklarını belirten Başkan Tunçağ, “Beş yıl içinde 250 bin tondan fazla asfalt dökümü yapıldı. Ekipler bugüne kadar 450 bin metrekare parke taşı kaplarken, yaklaşık 500 bin metre de bordür döşendi. Yüzlerce sokak elden geçirildi. Çıkılması zor olan sokaklara yeni merdivenler yapıldı. Yeni yollar ve sokaklar açıldı. Artık bu mahalle ve sokaklarda araçlar ve yayalar hiçbir sorun yaşamıyor. Yaşlılar ve çocuklar yapımı tamamlanan yüzlerce merdiveni gönül rahatlığı ile kullanıyor” diye konuştu. Başkan Tunçağ Karafatma Dağı’nda 600 metre yeni yol açılarak parke taşı döşendiğini ve çevre düzenlemesi yapıldığını da açıkladı.

Tunçağ, 50’yi aşkın okulda da onarım ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildiğini belirterek cami ve cemevlerine inşaat ve boya malzemesi yardımı yapıldığını söyledi.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir