Türkiye’nin kültür-spor tesislerinden otellere kadar pek çok tesisi içeren ilk ’kentsel eğlence merkezi’ ORA İstanbul, Bayrampaşa’da 2010’da açılıyor.

Türkiye’nin ’kentsel eğlence merkezi’ olarak tanımlanan ve kültürel, sosyal, spor ve alışveriş merkezlerinden otel ve kongre salonlarına kadar pek çok tesisin ilk kez birarada sunulduğu ORA İstanbul projesi Bayrampaşa’da inşa ediliyor. 70 bin metrekare arazi üzerinde, 360 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak proje 2010 yılının Mayıs ayında açılacak.

Projenin yatırımcısı ORA İstanbul Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kıray, ORA İstanbul’un tamamlandığında ekonomiye yılda 1 milyar euro katkı yaratmasını hedeflediklerini belirtti. Kıray, proje ile en az 2 bin 500 kişiye sürekli istihdam sağlayacaklarını ve yıllık ziyaretçi sayısının da 12 milyonu aşmasını beklediklerini söyledi. Projenin yıllık cirosunun 550 milyon euronun üzerinde olmasını planladıklarını belirten Kınay, “Projenin bugünkü maliyeti 275 milyon euro; işletmeye alınması planlanan 2010’daki değeri de 450 milyon euronun üzerinde” dedi.

Projeyi İstanbul dışına da taşımayı planladıklarını açıklayan ORA İstanbul CEO’su Ahmet Uluğ ise “Bu kapsamda Mersin, Ankara, Malatya gibi şehirler potansiyel taşıyor. Hedefimiz geniş arsaları değerlendirmek” diye konuştu.

Merkezde neler var?

  • 7 bin 500 metrekarelik elektronik eşya satış mağazası.
  • 10 salonluk sinema kompleksi.
  • Fitness ve SPA merkezi.
  • Çok amaçlı 8 bin kişi kapasiteli gösteri merkezi.
  • 278 odalı, dört yıldızlı Crowne Plaza.
  • 146 odalı, üç yıldızlı Türkiye’nin ilk Holiday Inn Express’i.

Kaynak: Vatan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir