Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Derneği, küresel ekonomik kriz karşısında piyasalarda yaşanan durgunluğa 4 aylık iş planı ile savaş açtı. Dernek Başkanı Mehmet Gülaylar, “Kriz, aralık dahil önümüzdeki 4 ay boyunca etkili olacak. Dolayısıyla Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayları için özel iş planı geliştirdik. Aralık ayında yılbaşı, ocak ayında sömestr, şubatta Sevgililer Günü ve martta Bahara Merhaba başlıklı özel kampanyalar düzenleyerek, Kemeraltı esnafının bu 4 aylık kritik zamanı hasarsız atlatması için uğraş vereceğiz” dedi.

‘Yılbaşı’, ‘okulların ara tatili’, ‘sevgililer günü’ ve ‘bahara merhaba’ başlıkları ile aralık, ocak, şubat ve mart aylarını kapsayan kampanyanın tanıtımı için başta Yunanistan Ege Adaları, Rusya ve Almanya konsolosluğu ile irtibata geçtiklerini belirten Gülaylar, şu bilgileri verdi:

“Kemeraltım Kart ve Kemeraltı Markalar Birliği’ne (KMB) üye işyerlerinde yılbaşı için gerçek indirim kampanyası başlatacağız. En az yüzde 50 olacak alışverişlerin yanı sıra Kemeraltım Kart ile alışveriş yapan vatandaşlar, esktra indirim ve hediyeler kazanacak.

Yılbaşının ardından Ocak ayında perşembe günleri gece alışveriş imkanı sunacağız. 17.00-21.00 arası otopark gibi sosyal kullanım alanları ücretsiz olacak. Ardından Sevgililer Günü’nün kutlanacağı şubat ayını ‘Evliler Ayı’na dönüştüreceğiz” dedi.

Evlilere indirim

Tarihi Agora’yı eşine hediye eden Marcus Aurelis’dan ilham alarak 14 Şubat Sevgililer Günü’nü ‘Evliler Günü’ne dönüştürecek bir kampanya hazırlanıyor. Dernek Başkanı Gülaylar, “Sevgililer Günü’nü, Evliler Günü’ne dönüştüreceğimiz etkinliğimizde evlilik cüzdanını ibraz edenler ekstra indirim ve hediyeler kazanacak. Amacımız, krizden en az etkilenmek ve halkımıza indirimli ürünler sunabilmek” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir