Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda vatandaşlar ve esnafla bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, “İçinde alışveriş ve eğlence mekanları ile butik otellerin olduğu, 24 saat yaşayan bir Kemeraltı yaratmak hedefindeyiz” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemeraltı’nın 24 saat yaşayan bir mekan olması için yapılan çalışmalara değinerek, “Dünyanın hiçbir yerinde örneği olmayan bu büyük zenginliğimize sahip çıkmalıyız” dedi.

1kemeralti.jpg

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın, özellikle yaşanan ekonomik kriz sürecinde eski canlılığına kavuşturulması amacıyla düzenlenen etkinlik yürüyüşü, Milli Kütüphane-Ali Paşa Meydanı arasındaki güzergahta, Başkan Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, Karabağlar Belediye Başkan Adayı Sıtkı Kürüm ve Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemeraltı için yapılan çalışmaları özetlerken, cephe düzenleme projesine destek veren Kemeraltı esnafına da teşekkür etti. Başkan Kocaoğlu, “Kemeraltı, İzmir için çok önemli bir merkez. Böylesine renk cümbüşüne sahip, farklı, her yanında tarih olan bir mekanı dünyanın başka bir yerinde yaratmak hemen hemen imkansız. Bu zenginliğimizin kıymetini bilip sahip çıkarak yaşatmalıyız. İçinde alışveriş mekanlarından, butik otellere, eğlence mekanlarından farklı kullanım alanlarına sahip, 24 saat yaşayan bir Kemeraltı yaratmak hedefindeyiz” diye konuştu.

2kemeralti.jpg

Ali Paşa Meydanı’nda hazırlanan “Çarkıfelek”te de İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan ile birlikte şansını deneyen Başkan Aziz Kocaoğlu, 750 puan ile 2000 puan alan Selçuk Ayhan’ın gerisinde kalınca, tiyatrocu Murat Cengiz Gezenoğlu’nun “Burada kaybettiniz, ama İzmir’de kazanacaksınız” sözleri büyük alkış aldı.Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir