Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, önümüzdeki dönemde İzmir’i İstanbul’a bağlayan yeni bir duble yolla, İstanbul ve Çanakkale’ye boğaz köprüsü, İzmit Körfezi’ne de köprü yapacaklarını açıkladı.

Genel Müdür Cahit Turhan, dün akşam Show-TV’deki açıklamalarında , önümüzdeki yıl içinde Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerini hayata geçireceklerini söyledi. Son 5 yılda yaptıkları 7766 kilometre bölünmüş yol sayesinde trafik kazalarında yüzde 70 azalma olduğunu söyleyen Turhan, “İzmir-İstanbul otoyolu cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden biri olacak” dedi.

Kaynak: Hürriyet

One Comment

  1. Tebrik eder başarılar dilerim.Projelerin abartılmadan, plan kararları çerçevesinde,makul fiyatlarla yaptırılmasını dilerim.3.İstanbul Boğaz Köprüsünün projesi,iki yakasındaki ormanlar nedeni ile otoyolun tünel ile yeraltından geçmesi çevreye daha saygılı olabilir.AdapazarıPamukova-Bilecik otoyolunun da süratlendiğrilmesi veya yeni bir güzergah açılması çokı önemlidir.Kocaeli -Göynük -Nallıhan- Ankara yolu da ıslah edilerek, Bolu yoluna alternatif ve tercih edilen bir yol haline getirilmelidir.Aydın Denizli otoyolu tamamlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir