Türk Ceza Kanunu’na 2005 yılında dahil edilen Denetimli Serbestlik Yasası ile alternatif ceza yaptırımlarından çocuğuna kötü davrandığı için yargılanan 54 yaşındaki Mehmet Göçmez de yararlandı. Edremit’in Kadıköy beldesinde oturan 6 çocuk babası Mehmet Göçmez, önce Edremit’teki iki okulu boyadı. Burhaniye’de adliye binasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasını boyamaya başlayan Kıbrıs gazisi Göçmez, cezasının tamamlanmasına 3 gün kaldığını söyledi.

Bir yıl cezası olduğunu belirten Mehmet Göçmez, “Mesleğim boyacılık. Denetimli serbestlik bürosunun kanatları altında cezamı kamu binalarını boyayarak çekiyorum. Edremit’te iki okulu boyadıktan sonra Burhaniye de Adliye Sarayı’nı boyadım. Şu anda da ilçe milli eğitim binasını boyuyorum. Akşamları evime gidiyorum” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve aynı zamanda Denetimli Serbestlik Bürosu üyesi olan Yakup Şağban da, Göçmez’e teşekkür ederek, sayesinde binalarının pırıl pırıl olduğunu belirtti.

Kaynak: Hürriyet

One Comment

  1. Öncelikle şu hukukçuları tebrik ediyorum. Mahkum besleme devri artık sona ermeli. Onlar da insan, onlar da meslek sahibi. Karanlı ve pislik yuvalarında besleyip psikolojik ve psikiyatrik hastalıklı fertler elde edeceğimize, onlardan üretim elde ederek hem sağlıklı fertler hem de yapılmış bir çok iş elde edebiliriz. Yapılıyor işte ne güzel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir