Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, kampüs alanının kurulacağı Doğubayazıt yolu üzerinde Suveren köyü mevkiine bir fakülte binası ve lojman inşa edeceklerini söyledi.

Yılmaz, bunun için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 10 milyon TL ödenek gönderildiğini ve 2009 yılı içerisinde mutlaka bir fakülte binasını lojmanıyla birlikte inşa edeceklerini belirtti.

Rektör Yılmaz, bir basın toplantısı düzenleyerek, üniversitedeki çalışmalar ve atamalar hakkında bilgi verdi. Kampüs alanı olarak tahsis edilen arazi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Yılmaz, üniversiteye tahsisli olan hastane yanındaki 54 dönümlük araziye Sağlık Bakanlığı’nın hastane kurmak istemesinden dolayı arazinin bakanlığa verildiğini vurguladı. Rektör Prof. Dr. Yılmaz, buna karşılık ise eski devlet hastanesi olarak bilinen İl Sağlık Müdürlüğü arazisinin taşınmazlarıyla birlikte üniversiteye verildiğini, devralınan binanın ilahiyat ve ziraat fakültesi olarak hizmet vereceğini dile getirdi.

Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, fakülte, enstitü ve diğer birimlerin oluşturularak üniversite yapısının belli oranda şekillendiğinin altını çizerek, İlahiyat Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, Ziraat Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Hüseyin Zengin, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner, Sağlık Hizmetleri M.Y. O. Müdürlüğü’ne Yard. Doç. Dr. İbrahim Gümüş, Iğdır M.Y.O. Müdürlüğü’ne Yard. Doç. Dr. Nurullah Karta, Fen Bilimleri Enstitü Müdürlüğü’ne Yard. Doç. Dr. Bilal Keskin, Sağlık Bilimleri Ensitütüsü Müdür Vekilliğine ise Öğr. Gör Turgut Öcal’ın atamalarının yapılarak göreve başladıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Zaman

One Comment

  1. yurdun her tarafında lise düzeyinde bir yüksek okul açma kampanyası ile acaba ülkenin eğitim seviyesi aratar mı? doğru dürüst lise açsalar ve lise eğitimi bir işe yarasa daha iyi olmaz mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir