Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinde binaları meslek yüksekokulu olarak kullanılmaya başlanan ilköğretim okulunun öğrencilerinin bir kısmı, hükümet konağının birinci katında eğitimlerine devam ediyor.

Okul Aile Birliği Başkanı Ayhan Cevher, yaptığı açıklamada, 2007 yılında zemininde çökme tespit edilen Fatih İlköğretim Okulunun güçlendirilmesi gerektiğine karar verildiğini, tamirat süresince ikinci kademe öğrencilerinin daha önce ilkokul olarak kullanılan 5 derslikli binaya taşındığını, birinci kademe öğrencilerin ise hükümet konağının birinci katında ders görmeye başladığını bildirdi.

Okuldaki tamiratın sona erdiği dönemde Süleyman Demirel Üniversitesince ilçeye meslek yüksekokulu kurulmasına karar verildiğini anlatan Cevher, “Bu binanın meslek yüksekokulu olarak kullanılmaya başlamasıyla ilköğretim okulunun öğrencilerinin ders yapabileceği bir okul binası da kalmadı. Öğrencilerimiz derslerini iki ayrı binada sürdürüyorlar. Okul sorununu çözmek için yetkililerle görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz da Yenişarbademli’de hükümet binasının birinci katını derslik olarak değerlendirdiklerini belirtti. Yenişarbademli’deki ilköğretim okulu öğrencilerinin hükümet binasında eğitim yapmasının normal olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Okulda güçlendirme çalışması yapılması gereği ortaya çıktığında ikili öğretime geçmeyi düşündük, ancak o dönemin kaymakamı Abdulhalim Can, hükümet binasının kullanılabileceğini belirtti ve öğrenciler için orada sınıf oluşturulabileceğini kaydetti. Bu doğrultuda biz de teklifi değerlendirdik. Öğrenciler için bir sıkıntı yok. Zaten programımızda ek derslik yapımı da var.

Ayrıca İMKB’nin Yenişarbademli’de bir okul binası yapma konusunda girişimi oldu. Onların çalışmalarını bekliyoruz. Oradan net bir karar çıkmazsa, önümüzdeki yıl ek derslik yapımı için çalışmalara başlayacağız.”

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir