Kağıthane Belediyesi, Seyrantepe’de 1 kişinin öldüğü toprak kaymasından sonra çevredeki diğer evlerin de risk altında olduğunu belirleyince, vatandaşlara Pendik’teki konutlara taşınmayı teklif etti. Belediyeye 113 aileden sadece 2’si cevap verdi.

Kağıthane Belediyesi yöneticileri, geçen hafta Seyrantepe’de yaşanan heyelanın ardından bölgede yaşayan vatandaşlarla bir toplantı yaptı. Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, benzer kazaların tekrarlanmaması için gecekondu sahiplerine, Büyükşehir Belediyesi’nin Pendik’te yaptırdığı konutlara taşınmayı teklif etti. Vatandaşlar, belediyenin teklifine ‘Pendik çok uzak’ diyerek olumsuz cevap verdi. Seyrantepe’de yaşayan 2 ailenin ise öneriyi değerlendirerek konutlarda oturacağı belirlendi. Evlerin bulunduğu yerin gecekondu ıslah bölgesi olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, aileleri mağdur etmemek için en iyi çözümü aradıklarını söyledi. Vatandaşların Seyrantepe’de yapılmakta olan konutlara yerleştirilmesinin en az 7 ay süreceğini hatırlatan Kılıç, vatandaşları riskten korumak adına ancak Pendik’teki konutları ayarlayabildiklerini ifade etti.

Evleri zarar gören 5 aileye para yardımı yapıldığını da ifade eden Başkan Kılıç, “Pendik’e gitmek istemeyenlerin en az geçici bir süre ile başka bir yere taşınmasını istedik. Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca 5 evin acil olarak boşaltılması gerekiyor. Bu ailelere para yardımı yapıldı.” dedi.

Kaynak: Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir