İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki metro inşaatı çevredeki vatandaşları olumsuz etkiliyor. Metro inşaatı çevresinde oturan esnaf ve vatandaşlar, “Sarsıntılar artık dayanılmaz hale geldi. Her gün deprem korkusunu yaşıyoruz” dediler.

Karşıyaka metro inşaatı sebebiyle yaşanan sarsıntıların son iki gündür şiddetlendiğini belirten vatandaşlar konuyla ilgili savcılığa şikayet dilekçesi yazdılar. Metronun herkes için gerekli olduğunu ve inşaat çalışmalarının durdurulması gibi bir talepleri olamayacağını belirten çevre sakinlerinden Halim Sütpideler, uzun süredir devam eden çalışmalardan ötürü oluşan sarsıntıların son iki gündür bilmedikleri bir sebeple şiddetlendiğini söyledi. Sarsıntılar sebebiyle her an deprem korkusu yaşadıklarını belirten Halim Sütpideler, “İnşaattta boru çekme işlemi sırasında hissedilen vibrasyon bizi artık biçare hale getirdi. Ani sarsıntılardan bezdik. Son iki gündür sarsıntılar korkunç boyutlara ulaştı. Akşam 22.30’da yaşadığımz sarsıntı sebebiyle tüm mahalle sakini kendini sokağa attı ve savcılığa giderek konuyla ilgili şikayet dilekçemizi ilettik” dedi.

izmir.jpg

 Aynı mahallede oturan vatandaşlardan Erdinç Urgay ise, şimdiye dek bir çok depreme şahit olduğunu belirterek, “65 yaşıma kadar bir çok depremi görmüş olmama rağmen ben böyle bir korku yaşamadım. Geçen gece artan sarsıntıyla herkes paniğe kapıldı ve kendini sokağa attı. Birçok vatandaşın artık psikolojisi bozuldu” dedi. Mahallede züccaciye dükkanı işleten esnaflardan Mehmet Karakurum, zamanı belirsiz sarsıntılar sebebiyle müşterilerinin dükkanlardan dışarı kaçtığını belirterek, sarsıntının şiddetinin arttığı zamanlarda raflarındaki eşyalarının da zarar gördüğünü ifade etti. Konuyla ilgili gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirten vatandaşlar, metro inşaatı çalışmalarında iş güvenliği ve tedbirine de dikkat edilmediğini gözlemlediklerini iddia ettiler.

Kaynak: Kenthaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir