Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, son günlerde büyük kentlerde yaşanan hava kirliliğini Meclis gündemine taşıdı.

Ekici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, “Hava kirliliği ölçüm sonuçlarına göre aralık ayı itibariyle Türkiye’de hava kirliliği açısından alarm veren ve halk sağlığını tehdit eden ilk 5 ilimiz hangileridir” sorusunu yönelterek bu illerde havadaki partikül oranını ve kasım-aralık aylarında solunum rahatsızlığı sebebiyle iller bazında hastaneye başvuranların kaç kişi olduğunu öğrenmek istedi. CHP Adana Milletvekili Gaye Erbatur da İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın cevaplandırması istemiyle verdiği soru önergesinde, Ankara’daki hava kirliliğinin kabul edilebilir ölçütlerin üzerinde olduğunu belirterek bu seviyeyi kabul edilebilir seviyelere çekebilmek için ne gibi tedbirler alındığını sordu.

yandan CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karayalçın, “Sorun, doğalgaz fiyatlarının katlanılamaz derecede artması nedeniyle dar gelirli halkın doğalgazdan kaçarak soba kurması ve kömür yakmak zorunda kalmasından kaynaklanmaktadır” dedi.

Kaynak: Referans

3 Comments

  1. bu devirde hala hava kirliliğinden söz ediyorsak problem var demektir. ya eski yakıtlara geri dönüldü ki yoksulluk buna yol açabilir ya da kentin yerleşme ve yoğunluklarında problem var

  2. çok köyü ama recep tayyip erdoğan kirlilik kötü diyiyorsunuz neden yerlere çöp atıyorsunuz

  3. lütfen hava kirliligi olmasın.Çünkü bazı çocuklar zehirleniyor ve ölüyor.Fırat BAĞIRAN.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir