Sinpaş GYO’nun İstanbul Boğazını Halkalı’ya taşıyan projesi “Bosphorus City”de, 2 milyon YTL’lik 4 yalı ve toplam 160 ev alıcısını buldu.

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul Boğazı’nı Halkalı’ya taşıyan “Bosphorus City’’ projesinin satışı başladı. “Yaşayan Boğaziçi’’ konsepti esas alınarak Halkalı’da yaklaşık 446 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve 2 bin 793 konuttan oluşacak projenin tanıtımı, dünya turnesi kapsamında İstanbul’da bulunan İspanyol sanatçı Julio Iglesias’ın katıldığı toplantıyla yapıldı. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Faruk Çelik, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, dünya ekonomisinde türbülans ve Türkiye ekonomisindeki belirsizliğe rağmen hem Türkiye’ye hem de sektöre güvenerek projelerine devam ettiklerini söyledi.

Boğaz 720 Metre

“Bosphorus City projesine 6 yılda 550 milyon dolar gibi bir yatırım bütçesi ile 1 milyar 250 milyon dolar ciro planladık’’ diyen Çelik, bu yılın başında kendilerine ciroda yüzde 100’lük büyüme hedefi koyduklarını ifade etti.

Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer de, 2005 yılında başlayan projenin tasarım çalışmalarının bin 95 gün sürdüğünü belirterek, “Boğaz’ı Küçükçekmece-Halkalı’ya taşıyoruz. 26 bin metrekarelik bir alana yayılan 720 metre uzunluğundaki Boğaz’da hem iki yaka arasında hem de aynı yakadaki semtlere su taşıtlarıyla ulaşım sağlanabilecek” dedi. Seba Gacemer, projelerdeki konut fiyatlarının ev tiplerine göre 153 bin YTL ila 2 milyon YTL arasında değiştiğini aktardı. Sinpaş GYO Satış Müdürü Özkan Öztürk de yaptığı açıklamada projede ilk 2 günde toplam 160 adet konutun satıldığını bildirdi.

2 Köprü de Var

2 Boğaz köprüsünün bulunduğu projede, Ortaköy Meydanı’ndan Beylerbeyi’ne, Kanlıca’dan Yeniköy’e kadar birçok Boğaz semti hayat bulacak.

Yaklaşık 3’te biri yeşil alandan oluşan projede, restoranlar, dans salonları, yüzme havuzları, spor kompleksleri, mini golf sahaları, sağlık kulübü gibi sosyal alanlar yer alıyor.

Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği projede yalılar, Saraybahçe Evleri, Yeditepe Kuleleri ve yalı apartmanları bulunuyor. 1+1’den 5+2’ye kadar 68 metrekare ile 615 mektrekare aralığında farklı seçenekler var.

Oğlum Türkiye’de yatırım düşünüyor

Toplantının ardından projeyi inceleyen Julio Iglesias, Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik’in 2 günde 160 konutun satıldığını söylemesi üzerine, “Satın alanlardan biri de benim’’ diye espri yaptı. Çelik’in kendisinden ev seçmesini istemesi üzerine Iglesias, tüm kız arkadaşları için birer ev seçeceğini söyledi. 1.5 milyar doların üzerinde emlak yatırımı bulunan Iglesias, kendisi gibi şarkıcı olan oğlu Enrico Iglesias’ın Türkiye’de yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti.

Kaynak: Akşam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir