Ankaraspor’a 6 milyon TL niye verdin?

gokcek1.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin hesaplarından Ankaraspor’a 6 milyon lira aktarıldığına ilişkin iddialar, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek’i zor durumda bıraktı.

Gökçek, CHP’nin Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın’ın gündeme getirdiği iddianın “gerçekdışı olduğunu” söyledi ancak Sayıştay’ın “sorgusu” ile gündeme gelen konularda doyurucu bir yanıt veremedi. Sayıştay denetçileri, geçtiğimiz aylarda belediyeye gönderdikleri “sorgulama” da, 2005 yılı hesaplarının 2. Daire’de yargılaması sırasında belediyeden Ankaraspor Kulübü’ne para aktarıldığını tesbit edildiğini belirterek açıklama istemişti.

Bu konuyu gündeme getiren Karayalçın’ı ’mevzuata hakim olmamakla’suçlayan Gökçek şunları söyledi:

“Ankaraspor, Süper Lig’e çıktıktan 1 yıl sonra şirketleşti ve büyükşehirden ayrıldı. Özel şirket Haziran’da ayrılıyor. Söylenilen iddialar ise Ağustos’ta gerçekleşiyor. Zaten iki tarafın bağlantısı kalmamış. İddianın temeli yok. Laf ola beri gele. Karayalçın konuya hakim değil. 5 yıl belediye başkanlığı yaptı ama Sayıştay’ın normal prosedürünü bilmiyor. 2005 yılının ağustos ayındaki transferle ilgili, para ödenip ödenmediğiyle ilgili bir soru sorulmuş. Bunun neticesinde de bizim arkadaşlarımız sorguya yanıt veriyorlar.”

Kaynak: Vatan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir