CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın’dan Gökçek’le ilgili son iddia.

karayalcin2.jpgCHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait kaynakların Ankaraspor Kulübüne aktarıldığı ve transfer paralarının Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ödendiğinin, Sayıştay tarafından belirlendiği açıklamasında bulundu.

Karayalçın, Sayıştay tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan denetim ve ikinci dairede gerçekleştirilen yargılama sonucunda, Büyükşehir Belediyesi’nin Ankaraspor Kulübüne belediye kaynaklarından altı milyon YTL aktardığının saptandığını ifade etti. Karayalçın yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Konuya ilişkin olarak belediye encümen kararında Ankaraspor Kulübü bünyesinde bulunan amatör branşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla belediyeden para aktarılması öngörüldüğü halde, altı milyon YTL’nin hiç bir şekilde profesyonel futbol takımına gitmemesi gerekirken, bunun aksine harcamalar yapıldığı anlaşılmıştır.

Ortaya çıkan bu gerçekler göstermektedir ki, Büyükşehir’in paraları amacına uygun harcanmamış, Ankaraspor Kulübüne peşkeş çekilmiştir. Birilerinin çocukları eğlensin diye Ankara’nın paraları çarçur edilemez. Bu aymazlığa son verilecektir ve verilen bu paraların hesabı sorulacaktır.”

Kaynak: Vatan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir