Karşıyaka Körfez Evleri sakinleri, kendilerine su vermeyen İZSU’nun, kaçak bir yapıya hizmet götürmeye çalışmasına tepki gösterdi.

Karşıyaka Körfez Evleri sakinleri, bir gecekondu için yol kazıp su getiren İZSU’nun, kendilerine su bağlamadığını iddia ederek, bu kuruma tepki gösterdi. Karşıyaka Körfez Evleri sakinleri, gecekonduya su bağlamak için sitenin yollarının da delik deşik edildiğini söyledi.

İZSU’nun, oturma ruhsatı bulunan Körfez Evleri’ne su pompası olmadığı için su bağlanmadığını belirten vatandaşlar, “Biz abonelik ücretlerini ödediğimiz halde, İZSU tarafından bize hizmet verilmiyor. Ancak, kaçak olan tek gecekondu için yeni yollar kazılıp su bağlıyorlar. Bu çifte standarda anlam veremiyoruz” dediler.

130 aile yaşıyor
Karşıyaka Körfez Evleri sakinlerinden Nuray Duyulur, 130 ailenin sitede yaşadığını vurgularken, “İZSU’ya yaklaşık 1 yıl önce abonelik ücretlerini ödedik. Su pompası olmadığı için sularımız bağlanmadı. Her binanın altında bulunan depolara taşıma yöntemiyle su aktarıyoruz. Bu şekilde su ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz” dedi. İZSU’nun tek gecekondu için yolları kazıp, ekip yollayarak çalışmaları hızlandırdığını belirten Ömer Seyfettin Kuran ise, “Aylardır suyun bağlanmasını bekliyoruz. 130 aile mağduruz. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 1 ay önce yol çalışması yaptı ve asfaltlamayı tamamladı. Bir gecekondu için tüm yol delik deşik edildi, ama bizi umursayan kimse yok” diye konuştu.

‘Otobüs bekliyorduk’
Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan, bölgenin en önemli kent yenileme projesini tamamlayarak Karşıyaka Körfez Evleri’ni hak sahiplerine teslim ettiklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı: “Körfez Evleri’nde belediye otobüs seferlerinin başlamasını beklerken, İZSU’nun çifte standart uygulamasıyla karşılaştık. Vatandaşlarımızın yasal yollarla ev sahibi olduğu Karşıyaka Körfez Evleri’nde pompa yüzünden su verilmemesi de İZSU’nun başka bir eksiğidir” dedi.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir