İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Galatasaray Adası’ndaki çelik konstrüksiyon üstü brandayı söktü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı, bugün bazı basın-yayın organlarında konuyla ilgili yeralan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı. Galatasaray Adası’ndaki tekne bağlama yerlerinin Büyükşehir Belediyesi’nin ikazı üzerine söküldüğünün vurgulandığı açıklamada şöyle denildi;

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nce, tesbiti yapılan ve yıkım kararı olan, Galatasaray Adası’ndaki tekne bağlama yerindeki ilavedir. Bu durum, ilgililerine verilen sürenin dolması üzerine, söktürülerek, temizlemiş ve gereği yerine getirildi. Habere konu olan ve tebligatla uyarı alan kısım ise, Maliye Hazinesi mülkiyetinde bulunan ve daha önceden yapıldığı anlaşılan çelik konstrüksiyon üstü brandadır. Sökülmesi hususunda ilgililerine süre verilmiş olup, ilgililerince sökülmemesi durumunda, 775 sayılı Yasa kapsamında Boğaziçi İmar Zabıta Amirliği tarafından işlem yapılarak sökümü gerçekleştirilecektir.”

Kaynak: İBB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir