Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bir süre önce kiraların güncellenmesi isteğiyle kepenk kapatan iş yeri sahipleri, yüzde 15 ile yüzde 40 arasında değişen oranlarda kira indirimi hakkı aldı.

İsteklerinin kabul görmesinden memnun olan kiracılar, 2009 yılı kiraları için bu ayın 15’inde Multi Turkmall yönetimiyle bir araya gelecek.

Forum Alışveriş Merkezi İştirakçileri Derneği Başkanı Sedat Bozkurt, yaptığı açıklamada, toplam 89 iş yeri sahibiyle kasım ayı ortalarına doğru, küresel mali kriz nedeniyle kiraların güncellenmesi için iki gün süreyle kepenk kapatma eylemi yaptıklarını anımsattı.
Sözleşme imzaladığımız tarihteki ekonomik koşullarla günümüzün ekonomik koşulları bir olmadığını belirten Bozkurt, “O tarihte dünyada ve Türkiye’de ekonomik kriz yoktu. Markalar büyüme hedefindeydi ama ekonomik kriz nedeniyle bunu başaramıyorduk. Bu nedenle Multi Turkmall yetkililerinden kiralarımızın güncellenmesini istemiştik. Bu olmayınca da böyle bir tepki göstermiştik” dedi.

Ciro üzerinden kira verelim
Bu toplantıda iş yeri sahiplerinin beklentilerinin, “ciro üzerinden kira” olduğunu dile getiren Bozkurt, “Ancak Multi Turkmall yetkilileri buna sıcak bakmıyorlar. Sabit bir rakam istiyorlar. Oysa ciro üzerinden kiranın da sabit bir kiraya tekabül ettiği bir oran var. Biz onu bulup vermek istiyoruz” dedi. Bozkurt, bu görüşme sonunda kiraların mantıklı olmaması durumunda en az 30 iş yerinin kapanacağını öngördüklerini söyledi.

Multi Turkmall yetkilileri ise Forum Trabzon’da kiracılardan gelen talepler ve bütün dünyanın içinden geçmekte olduğu sıkıntılı dönem değerlendirilerek operasyonel önlemlerin alındığını ve uygulanmaya başlandığını belirttiler.

Kaynak: Referans

One Comment

  1. lanet olsun mersin forma girdigim güne hayatımızı mahvettiniz kiralar yüksek cirolar düşük birde üst kiracıyla ugras aklı olan girmez avm lere para tuzagı kazanç yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir