Konak Belediyesi özürlüler için Kemeraltı’nda tarihi bir evi tamir ettiriyor.

Konak Belediyesi, ilçedeki engellilerin yaşamını kolaylaştırmak ve sosyal etkinliklere katılmalarını sağlayıp mücadelelerine destek olmak için Kemeraltı’nda tarihi bir binayı tamir ettiriyor.

2008 yılının Ocak ayında taamlanması planlanan yenileme çalışmalarının ardından 442 sokaktaki binanın Engelli Merkezi’ne dönüştürüleceği belirtildi. Engellilerin çeşitli konularda eğitilerek sosyal yaşama katılmasından, haklarının anlatılmasına kadar pek çok konuda hizmet verecek Engelli Merkezi, sosyal kaynaşma açısından da önemli bir işlev üstlenecek.

303 metrekare

Üç katlı binanın tamamen engellilere tahsis edileceğini söyleyen Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, şu bilgileri verdi:

“Zorlu yaşam şartları nedeniyle evlerine hapsolan, diğer insanlarla tanışıp kaynaşma imkanı bulamayan engellilerimizin yeni mekanlarında çok mutlu olacaklarına inanıyorum. Üç katlı, 8 odalı binanın röleve ve yenileme projelerinin çizilmesinin ardından ihaleye çıktık ve çalışmaları başlattık. Soğuk duvarlar yerine, tarihi bir binada her türlü etkinlikte bulunabilecekler.”

Kullanım alanı 303 metrekare olan binanın ihalesi, 367 bin YTL’ye verildi. Binada engelli danışma, psikolojik danışma, bilgilendirme ofisleri ve kütüphane yer alacak.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir