Avrupa ’da 20 ülkede faaliyet gösteren Hollanda merkezli gayrimenkul şirketi Redevco, Erzurum’da geliştirdiği 60 milyon Euro yatırım değerindeki alışveriş merkezi projesinin inşaatına devam ediyor..

130 firmaya ev sahipliği yapacak olan alışveriş merkezi, Türkiye perakende sektörünün ilgisini çekiyor. 2008 yılının Eylül ayında bina dış cephesi tamamlanacak ve toplam 32 bin metrekarelik kiralanabilir alanda ulusal ve uluslararası 130 firmaya ev sahipliği yapacak olan alışveriş merkezi, Türkiye perakende sektörünün öncü firmaları tarafından büyük ilgi görüyor. Erzurum Alışveriş Merkezi’nde bölgenin en büyük hipermarketi ve ilk modern sinema kompleksi de yer alıyor. Erzurum’a ilk defa organize perakende sunumunu getirecek Erzurum Alışveriş Merkezi, Carrefour ile yapılan anlaşma çerçevesinde 8 bin metrekarelik bir alanda bölgenin en büyük hipermarketini bünyesinde barındıracak. Aynı zamanda Cinemars ile, 10 salonlu 1000 kişilik oturma kapasiteli sineması sayesinde bölgenin ilk modern sinema kompleksini de Erzurumlular’ın ve çevre illerde yaşayan bölge halkının hizmetine açacak. Ayrıca Alışveriş Merkezi’nin içerisinde, 1000 metrekare alanda elektronik market olarak hizmet vermek üzere Teknosa da bulunacak.

Mimari projesi, İspanyol Chapman Taylor Mimarlık Ofisi’ne ait olan ve Erzurum’un Avrupa standartlarındaki ilk alışveriş merkezi olacak Erzurum Alışveriş Merkezi, Redevco’nun tüm projelerinde enerji etkinliğini artırma ve yeşil tasarımı hızlandırma amacıyla uygulamakta olduğu ’Bream’ adı verilen, dünyadaki en yaygın ve uzun süredir kullanılmakta olan uluslararası yeşil bina standartlarına uygun olarak geliştiriliyor ve kojenerasyon sistemi ile kendi elektriğini üretebiliyor.

Kaynak: KentHaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir