İzmir İl Özel İdaresi, 22 Ekim 2008’de gerçekleştirdiği ihalede alıcı bulamayan Urla’daki tesislerin muhammen bedelini 9 milyon 700 bin TL olarak belirledi.

İzmir İl Özel İdaresi, 22 Ekim 2008 tarihinde gerçekleştirdiği ihalede alıcı çıkmayan Urla’daki Durtur Tesisleri’ni bugün yeniden satışa çıkarıyor. Denize sıfır tesisler, İl Özel İdaresi binasında gerçekleşecek İl Encümen toplantısı sırasında ihale edilecek.

İl Özel İdaresi, 6 yıldır çürümeye terk edilen tesislerin önceki ihalede de aynı olan 9 milyon 700 bin TL’lik muammen bedelini değiştirmedi. İhalenin açık teklif usülüyle gerçekleşeceğini belirten İl Özel İdaresi yetkilileri, bu kez Durtur’a alıcı çıkmasını bekliyor. Özellikle yat limanı yapımı için çok uygun olan tesislere turizmcilerden ilgi beklediklerini kaydeden yetkililer, “Durtur, bulunduğu konum nedeniyle turizm yatırımları için çok uygun kendisine ait bir plajı da mevcut. Tesise alıcı çıkacağı inancındayız” dediler. Bugün, Durtur’la birlikte Menemen Soğuk Hava Deposu da ihale edilecek. 1200 metrekare kapalı alana sahip depo için 1 milyon 470 bin TL isteniyor.

138 dönüm
Urla çıkışında İçmeler Mevkii’nde bulunan Durtur Tesisleri, 1992 yılında İzmir Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ruhsatsız olarak inşa edildi.

Geçici ruhsatla 2002’ye kadar işletilen tesis, 6 yıldır boş duruyor. İl Özel İdaresi’nin 9 milyon 700 bin TL istediği Durtur Tesisleri, Urla’da 138 dönüm üzerinde bulunuyor. 6 yıldır boş duran ve büyük bölümü hırsızlar tarafından yağmalanan tesislerin kendisine ait özel bir plajı var. Tek katlı, 2 kişinin kalabildiği 30 apart odalı ve 60 yataklı tesisin bünyesinde 500’er kişilik 2 restoran, yarı olimpik bir yüzme havuzu ve soyunma kabinleri de bulunuyor.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir