Kriz ABD’li emlak kralı Donald Trump’ı da sarsıyor. Casino ve oteller zinciri Trump Entertainment Resorts’un 2 milyar dolara yaklaşan borç nedeniyle geçen ay iflas koruması istemesinin ardından Trump bu kez de yarım kalan Meksika’daki Baja lüks otel ve rezidans projesi nedeniyle zor durumda.

trump.jpgSan Diego’ya 30 dakikalık mesafede inşa edilmesi planlanan Trump Ocean Resort Baja projesinin Aralık 2006’da tanıtımına başlandığında bir günde 188 konut satılmış ve 112 milyon dolarlık kazanç sağlanmış.

Projenin üçte biri 300 bin dolar ile 3 milyon arasındaki fiyatlardan alıcı bulduğu belirtildi. Ancak borçların ödenememesi projeyi durma noktasına getirdi. 32.2 milyon dolarlık peşinat yanarken mortgage borcuna giren müşteriler evlerini zamanda alamadıkları için ateş püskürüyor.

Trump ise borçlardan kurtulmak için Baja’nın kendi yatırımı olmadığını ileri sürdü. Trump’ın kızı Ivanka da sorumluluk kabul etmedi ve “Patron babam” dedi. Trump Chicago’daki Trump Tower’in borçlarını ödemediği için de davalık.

Kaynak: Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir