Ardahan Valisi Selim Cebiroğlu, insana yapılan yatırımın hiçbir zaman boşa gitmediğini belirterek,” Ama biz hep betona yapıyoruz.” dedi.

Ardahan’da bu yıl 4.’sü düzenlenen Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri programında konuşan Vali Selim Cebiroğlu, birlik beraberlik ruhunun önemine işaret etti. Demokrasinin önemine dikkat çeken Vali Cebiroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Demokrasi katılımcılıktır, hürriyetçiliktir. Haksızlığa direnebilmektir. Yoksa demokrasiye çok basit anlamlara dönüştürerek ismi demokrasi olmakla hiçbir şey değişmez. Ama biz şarboncu ve slogancıyız. Cumhuriyet deriz, her tarafta cumhuriyet var. Irak’ta da, Suriye’de de var. Eskiden Rusya’da da vardı. Bunun yanında batılı ülkelerde de var. İsme bakarak şu ülkeler demokratik var diyebilir miyiz, diyemeyiz. İşte meselenin özü budur. Dursun Akçam Kültür Merkezi, sosyal ve ekonomik yönden geri kalmış olan Ardahan’ın odak merkez olarak görülmektedir. Öyle görünmesi de gerekir. Çünkü insana yapılan yatırım boşa gitmez. Ama biz hep betona yapıyoruz. Ne güzel evim var diyoruz, ruhu yok ki o evin. Bakın şu apartmanların hangisinin ruhu var.”

Dursun Akçam Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek olan programın açılışında konuşan Dursun Akçam’ın oğlu yazar Alper Akçam ise bu kültür etkinliğinin bazı çevreler tarafından siyasi olarak görüldüğünü; ancak bu etkinliğin hiçbir siyasi görüşle ilgisinin bulunmadığını söyledi Akçam, “Burada biz kendi kültürel değerlerimizi sahip çıkarak gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarma gayreti içindeyiz.” diye konuştu.

Programda, Hoçvan Hasköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin oynadığı bir tiyatro gösterisi de katılımcılara izletildi. Vali Selim Cebiroğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selim Adar’ın da izlediği etkinlikte katılımın oldukça düşük olduğu gözlendi.

Kaynak: Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir