CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına dün Adalar’da devam etti.

metrobus.jpgMaltepe İskelesi’nden motorla ilk olarak Kınalıada’ya giden Kılıçdaroğlu, Ermenice “Hoş geldin” pankartıyla karşılandı. Esnaf ziyaretinde bulunan Kılıçdaroğlu, ada halkının sorunlarını dinledikten sonra Burgazada’ya geçti. Burada da çocukların “En büyük başkan bizim başkan” sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, halka çiçek dağıttı.

Kınalıada Cemevi’ni ziyaret ettikten sonra soruları yanıtlayan CHP adayı, iki gün sonra Anadolu yakasına ulaşacak olan metrobüs hattının sorulması üzerine, “Metrobüs, güzel bir proje. Fakat kalıcı bir çözüm değil. Hava kirliliğine yol açıyor. Gerçek çözüm metrodur. Dünyanın tüm metropollerinde de bu böyle” dedi.

Deniz taksiye bindi
Büyükada ve Heybeliada’yı da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ardından Bağcılar’daki programına yetişebilmek için İDO’ya ait deniz taksiyle Yenikapı’ya geçti. Kılıçdaroğlu, Güneşli Meydanı’nda halka seslenirken bu sırada çarşaflı bir kadın elinde tuttuğu Kuran ile parti otobüsünün camına vurarak içeri girmek istedi. Partililerin tepki gösterdiği kadın çantasını aratmak istemeyince otobüse alınmadı. Daha sonra Kılıçdaroğlu tarafından otobüse davet edilen kadın halka seslenmek istediğini söyledi.

İzin verilmeyince bağırmaya başlayan kadını, bir partili sesinden tanıdı. 1999’da CHP’den milletvekili adayı adayı olan Kıymet Özgür, kimliğinin anlaşılmasıyla yüzünü açtı.

Kaynak: Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir