Çeşme Belediyesi’nin Dalyan bölgesinde başlattığı yol çalışması, vatandaşları isyan ettirdi. Turizm sezonunun ortasında yapılan yol çalışmasına tepki gösteren vatandaşlar, tatillerinin zehir olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu’nu eleştirdiler.

cesmeyol.jpgDalyan’da tretuvar taşlarının döşendiği yolların 15 gün sonra tamamlanacağının belirtilmesi, yazlıkçıları şaşkına çevirdi. Ayrıca henüz bitmeyen kaldırımlarda sokak lambalarının dikileceği noktalarda bulunan kabloların yarattığı görüntü kirliliği de tepkilere neden oldu.

YASAĞI DELDİ

Öte yandan, 1 Haziran tarihinden itibaren Çeşme’de inşaat yasağı getiren belediyenin yol çalışması yaparak bu yasağı delmesi de tartışılıyor. Vatandaşlar isyan ederken, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, çalışmalarda herhangi bir gecikme olmadığını söyledi. Çalışmaları kışın başlattıklarını belirten ve normal zamanda bittiğini kaydeden Başkan Tütüncüoğlu, “Dalyan’ın tüm sokaklarını yapıyoruz. Önümüzdeki hafta çalışmalar tamamlanacak. Yol İnşaatında gecikme yaşanmadı” diye konuştu.
Çeşme Belediye Başkanı Tütüncüoğlu, gecikme olmadığını iddia ederken vatandaşlar, turizm sezonu sırasında yol çalışması yapılmasının, turizme ihanet olduğunu ifade ettiler. Dalyan sakinlerinden Abdullah Akgüneş, “Avrupa’nın herhangi bir kentinde bu sezonda tretuvar çalışması yapamazsınız. Dinlenmek ve tatil için geldiğimiz yazlıklarımızda toz içinde bırakıyorlar” diye konuştu. Dalyan’da yaşayan Özcan Usanmaz ise, daha önce yolların çok daha kötü olduğunu, yapılan çalışmaya bu nedenle katlandıklarını söyledi. Dalyan’daki bir yakınına misafir olarak gelen Ali Baysal da, çalışmaları gören turistlerden utandığını belirterek, “Tretuvar taşlarını kışın döşememe sebeplerini merak ediyorum. Buraya tatile geldik, toza bulandık” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir