14 dönüm arazi üzerine kurulu tesis, törenle hizmete girdi.

Castus Oteller Grubu, Gümüldür’e yeni bir su parkı kazandırdı. Denize sıfır olarak, ortaçağ teması ile 14 dönüm arazi üzerine kurulan Yalı Castle Aquapark’ta 18 kaydırak, tembel nehir, dalga havuzu, büyükler ve çocuklar için yüzme havuzları bulunuyor.

Gümüldür’de bir ilk olan su parkına giriş ücreti ödeyen misafirler, tüm etkinlik ve animasyonlardan yararlanacağı gibi yiyecek ve içeceğe ek bir ücret ödemiyor.

Açık davet
Müşterilerine kapılarını açan su parkının açılışı, mehter takımı ve dansçıların gösterileriyle gerçekleştirildi. Açılışa İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, Menderes Kaymakamı Ahmet Önal, Gümüldür Belediye Başkanı Bülent Rüzgar ve çevre sakinleri katıldı. İzmir’de 3. su parkının açıldığını belirten Tunçsu, yatırımcı Ünsal Tülbentçi’yi bu projesinden dolayı kutladı, “Yerli ve yabancı tüm turistleri, Gümüldür’deki su parkını görmeye davet ediyorum” dedi.

Menderes Kaymakamı Ahmet Önal ise Tülbentçi’nin Özdere ve Gümüldür’e birçok turistik tesis kazandırdığını, eğitime de ayrı bir önem verdiğini söyledi. Önal, yeterli tanıtım yapılmadığı için Gümüldür’ün Çeşme’nin gerisinde kaldığını ifade etti.

Kaynak: YeniAsır

12 Comments

  1. Biz geçen yaz sevgilimle gitmiştik acayip eğlenmiştik sonu her nekadar kötü bitmiş olsada :))) bizim unutamadığımız bir gündü 🙂 Teşekkürler supermann…

  2. Arkadaşlar giriş 35 tl alkol dışında herşey ücrete tabidir.zaten saat 16:00a kadar açık büfe devam ediyor.. inanılmaz keyifli bir ortam gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.. pişman olmuycaksınız eminim.

  3. arkadaşlar giriş ücreti 55 tl galiba kii başı alkol yok ama o hariç herşey var makarna hamburger vs. içecekler fln herkez gitsin çok güzel bir yer bizim yazlığımız var orada çokk muhteşemm

  4. arkadaşlar giriş ücreti 55 tlında yazlığımızı var muhteşem bir yer burası herkez gitsin …

  5. su kültürü önemli sonuç olarak ve bu gibi yerler açıldıkça bir miktar daha bu kültür ilerleyebilir.

  6. evet çok görmek isteriz ama giriş ücreti ne kadar ve herkes gire bilir mi msn adresime yanıtlarsanız çok teşşekürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir