Seçim çalışmalarını Silivri ve Selimpaşa’da sürdüren Başkan Topbaş, her iki belediye başkanından da ‘Bizim kaynaklarımızla 50 yılda yapılamayacakları yaptınız” diye övgü aldı. Topbaş, DSP’den AK Parti’ye geçen Büyükçavuşlu Belediye Başkanı Nazım Subaşı’na da parti rozetini taktı.

Silivrililer kanser taşıyan borulardan su içmekten kurtuldu!…
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İlçe Teşkilatı’nın Silivri Düğün Salonu’nda düzenlediği toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıda Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan ile çevre beldelerin belediye başkanları, muhtarlar ve AK Parti ilçe yöneticileri hazır bulundu. Kürsüye ‘Silivrililer seninle gurur duyuyor’ sloganıyla gelen Başkan Kadir Tobbaş’ın sözleri sık sık destek alkışlarıyla kesildi. Konuşmasında seçimlerin demokrasinin çok önemli unsurları ve ülkelerin önünü açan çok önemli dönemler olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu;

“29 Mart Yerel Seçimler öncesinde bütün siyasi partiler kendi fikir ve düşüncelerini halkımıza sunacak ve buna göre karar verecek. Tabi bir de partilerin cemaziyyül evveline bakacak. Neler yaptığını hatırlayacak. Bizler Sayın Başbakanımızın 1994 yılında İstanbul’da başlattığı yerel yönetim anlayışının devamıyız. Göreve geldiğimizde İstanbul’un dünya ile gelişme yarışına girmesi için çalıştık. Göreve geldikten sonra 5216 sayılı kanun ile Silivri, Çatalce, Şile gibi ilçeler ve bütün beldeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı. Silivri’de Hüseyin Turan kardeşimizle elele verdik. Silivri’ye ne gerekiyorsa onu yaptık. Doğalgaz dendi, 45 günde sanayi bölgesine getirdik. Altyapı sorunlarını bitirdik, isale hattını değiştirdik. İnsanlar kansolejen madde içeren asbest borulardan su içiyordu. Silivri’ye yaptığımız yatırımlar toplamı beldeleriyle birlikte 600 milyon TL”

“Kayseri’ye liman yapma dönemi bitti!…”
Şu anda ana muhalefet partisinin Türkiye genelinde İzmir başta olmak üzere Türkiye’de birçok belediyesinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, “İzmir’i görüyorsunuz, başkanı insanlara ‘musluk suyu içmeyin’ diyor. İstanbul’da da CHP’nin adayı Sayın Kılıçdaroğlu hayal satıyor. ‘Doğalgazı bedava vereceğim, maaş bağlayacağım’ diyor. Hayal satıyor. ‘Kayseri’ye liman yapacağım’ denilen dönemler bitti. Yok öyle bir şey artık. Sayın Sefa Sirmen de bir önceki dönemde adayken İstanbul’da 200 bin insana iş vereceğim demişti. İnsanları kandırarak siyaset yapılmaz. Biz istiyoruz ki insanımızın onurlu yaşamı için ene gerekiyorsa onu yapalım. Bu milletle aynı duyguyu paylaşmayanların sizlerin gönlünde yer olmasına imkan yok. İstanbul’u plansız sanıyorlar, ‘bir yıl içinde ben yapacağım’ diyor. Önce belediyeyi ve İstanbul’u tanıyacaklar. Planlarımızda Silivri’yi gelişecek bir merkez olarak tasarladık ve buraya metro getirmeyi öngördük. O nedenle arazi sahiplerine arazileriniz değerlenecek satmayın dedik. İstanbul’da toplam 618 kilometre metro öngördük. Bizim dönemimizden önce yılda 2.5 kilometre metro yapılırken biz bunu yılda 15 kilometreye çıkardık. Sayın Kılıçdaroğlu yılda 80 kilometre yapacağım diyor. Yılda 4 milyar dolar yatırım yapacağım diyor. Dünyada bu hızla yapan hiçbir ülke yok. Demek ki sen hiçbir yere başka yatırım yapmayacaksın, 52 bin insan sana parasız çalışacak ve bütün parayı metroya yatıracaksın. ‘Hayal satayım millet yanına gelsin’ diyor” şeklinde konuştu.“İstanbul’a hizmet sevdamız var…”
“Bizim hizmet sevdamız var, makam, mevki derdimiz yok. İstanbul’a 5 yılda 25 milyar TL yatırım yaptık. 20 milyarını ilçe ve beldelerde yatırıma dönüştürdük. Ulaşıma da 12 milyar TL harcadık” diyen Kadir Topbaş, tarihte ilk kez Silivri dahil bütün ilçelerin köylerine sıcak asfalt götürdüklerini, park bahçe ve spor sahaları yaptıklarını hatırlatarak, toplantıda bulunan muhtarlardan bugüne kadar böyle bir yatırım görmediklerinin teyidini aldı. Silivri, Çatalca gibi ilçelerin köy yollarının daha önceki dönemlerde kış aylarında sürekli kapandığına dikkat çeken Topbaş, “Bizim dönemimizde köy yolları dahi hiç kapanmadı. Buradaki bir muhtarımız köylerine kar yağdığında iki hafta elektrik olmadığını, yolların da bir haftadan önce açılmadığını anlattı. Daha önce kışın kurtlar iniyordu köylerimize. Sayın Kılıçdaroğlu da buralara gelece görecek, siz de seçimde gereken cevabı kendilerine vereceksiniz. İstanbul 5 yıl içersinde yakaladığı bu ivmeyi bir 5 yıl sonrasına taşırsa gelişmeyi hep birlikte göreceğiz.” diye konuştu.

Dönemlerinde 17 özürlü merkezi ve 36 kadın ve aile sağlığı merkezi yaptıklarını ve her yıl buralardan yüzbinlerce İstanbullunun ücretsiz istifade ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Çevreyle ilgili yaptığımız yatırımları biliyorsunuz. Seller basıyordu, bütün atıklar denize ve derelere akıyordu. Buradaki Bolluca Deresi’nin ıslah çalışması devam ediyor. Yatırımlarımız gelecekte bir insanın Silivri’den Kartal’a, Beykoz’a metroyla gidebileceği anlamına geliyor. Onlar bunu hayal bile edemezdi. Ancak biz işin başındayız, daha çok işimiz var. Başarıyı belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte başarıyoruz. Bakın Silivri’nin sadece Seymen Köyü’nde lale ve çiçek soğanı işinden 30 aile ekmek yiyor. Muhtarımız burada. 2.5 milyon lale ve 450 bin başka çiçek soğanları yetiştiriliyor. Çatalca’da ve Şile’de de bu şekilde köylülerimiz kazanıyor. Böylece köylerimizin ekonomisi gelişiyor. Havaalanının yanında yaptığımız mezat salonundan inşallah İstanbul’da üretilen laleleri ve çiçekleri dünyaya satacağız. İstanbul ekonomisi de kazanacak. İnsanımıza hizmette parti ayırımı da gözetmiyoruz asla. Ama bazı ilçe ve beldeler başka partilerden olduğu için zaman zaman hizmetlerimiz engellenmek isteniyor. Bu nedenle ilçelerimizin Büyükşehir Belediyesi ile daha uyumlu çalışma için AK Partili belediye başkan adaylarımızı seçmenizi istiyorum. Burada da Hüseyin Turan kardeşim meclisiyle birlikte güçlü gelsin ki yatırımlarımız hız kesmeden devam etsin. Bizim şansımız 5 yılda yaptığımız işlerin bizi anlatması. Yurtdışından ve Anadolu’dan gelen insanlar bunu çok iyi görüyor. Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur. Bizim tarlada izimiz var, yaptığımız işler ortada. İstanbullular da bizi çok iyi biliyor. Kamuoyu yoklaması yapmıyorum. Çünkü şöyle insanlarımızın yüzüne baktığımızda gördüğümüz gülümseme en iyi kamuoyu yoklaması bizim için. Şuna güveniyorum ki bu millette kendisine hizmet edene karşı bir vefa duygusu vardır, asla unutmaz.”

“Monte belediye başkanı olmaz…”
Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan da yaptığı konuşmada Silivri’nin bu dönem Büyükşehir Belediyesi sayesinde yüzyıllarca yapılamayacak yatırımları gördüğünü vurgulayarak, “Kiralık belediye binasından kurtulduk. Doğalgazı getirdiniz. Su problemimiz vardı, yazlıkçılarımız yazın su bulamazdı. Bu problemi de çözdünüz. Silivri’de çocuklar 2004 öncesi ayaklarına poşet bağlayarak okula gidiyorlardı. Sayın Kılıçdaroğlu da o dönem gelseydi çamurdan dolayı ayağına poşet bağlamak zorunda kalacaktı. Sayın Kılıçdaroğlu Sayın Topbaş’tan gelsin bir ay belediyecilik dersi alsın. Monte belediye başkanı olmaz. Bu değişimler AK Parti belediyeciliği sayesinde oldu. Geçmişte Silivri’nin geleceğini karartanların bugün Silivri ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur” diye konuştu.

Büyükçavuşlu Belediye Başkanı AK Parti’de…
Toplantıda konuşmaların ardından, Başkan Kadir Topbaş tarafından DSP’den AK Parti’ye geçen Silivri’nin Büyükçavuşlu Belediye Başkanı Nazım Subaşı’na parti rozetini takıldı. Silivri’de çok sayıda vatandaşın da AK Parti’ye katıldığı törende konuşan Büyükçavuşlu Belediye Başkanı Nazım Subaşı, “Neden AK Parti? Çünkü bizler ilçe oluyoruz. 40 yıldır siyasetini içindeyim. Hizmet sektörünü çok iyi biliriz. Sayın Başbakanımız Büyükşehir Belediye Başkanı’yken, sizin partinize başta ben kayıt olacağım dedim. Bu sözümü de yerine getirdim. AK Parti olarak daha iyi çalışarak bölgemizi imar edeceğiz” şeklinde konuştu.Silivri sahilleri şimdi yazlıkçı oluyor…
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha sonra Silivri caddelerinde vatandaşla ve esnafla sohbet etti ve AK Parti Silivri İrtibat Bürosu’nu açtı. Daha sonra Selimpaşa’ya geçen Topbaş, Selimpaşa Düğün Salonu’nda vatandaşlara hitap etti. Silivri sahillerinin tamamını atıksulardan arındırmak için Kumburgaz’dan Selimpaşa’ya uzanan 18 kilometrelik atıksu kolektörü inşa etiklerini ifade eden Kadir Topbaş, şöyle konuştu.

“Kumburgaz’da yapacağımız arıtma tesisine akıtılan atıksular temizlenecek ve Silivri, Selimpaşa sahilleri atıksulardan kurtulacak. Bu yazlık beldelerde artık Rahat rahat yüzebileceksiniz. Sandığına gittiğinizde bizi ilçe belediyelerimizle birlikte birleştirirseniz, Silivri üzerinde oynana oyunlar engellenecek. Silivri CHP’nin eski kalesiymiş, tekrar almak istiyorlarmış. Olmaz öyle bir şey. Devir hizmet devri. İstanbul gerçekten Avrupa’nın dahi belediyecilik anlamında imrendiği çok başarılı bir şehir.”

Selimpaşa Belediye Başkanı Ahmet Yağcıoğlu da “Belde kaynaklarıyla 50 yılda yapılamayan yatırımları Selimpaşa’ya getiren Başkanımız Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Topbaş ve beraberindekiler daha sonra AK Parti Selimpaşa İrtibat Bürosu’nu açtılar ve vatandaşlarla sohbet ettiler.

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

3 Comments

  1. okular açoldıgın da istekte bulundum ama nafile telefonda ordan oraya şutladılar beni çoçuklar için istedigim okul yoluna bir trafik lambası bile koyulmadı neden nedn tabi biz bakırköylü deyiliz ki kim bizi kalyle alsın biz bagcılarlı gariban insanız.bakırköy gibizengin ve sosyete değiliz bizide görün artık sayın baskanım yaaaaaaaaaaaa

  2. sayın başkanlarım seçimler yaklaşıyo ama bagcılar berbat durumda
    yollar kaldırımlar yıkık dökük bukadar seçmenlerin günahı ne neden bagcılra gereken hizmet verilmiyor sanırım bagcılar insanı fakir kesim oldugundançocuguyla gidebilecegi en yakın parklar onbeş yirmi dakika lık yerlerde o parklardada hertürlü pislikler oluyo nasıl gideceksek ben bir ev hanımıyım bu beni çok rahatsız ediyo bunuda geçelim bagcılarda kaç yerde trafik lambası var bunuda istedik ama nafile defalarca telefon açtım ama çok üzgünün yıllardır istanbulda yaşıyorum oyumu hep akp adaylarına verdim ama onlar bize bir trafik lambası yapmıyolar yazık belediyecilerime yazıkama bu seçimlerde karamsarım mneden bizim halkımız hep magdur durum da muhtar yok gibi emeklisinimi bekliyo nedir zaman seçim zamanı dır bence şöyle bir halkın içinde gezin
    ben bir halk olarak çok memnun deyilim bir metro inşaatı geldi bagcılara aman ne geldi caddedeki bir trafik lambamız vardı güvendigimiz onuda geçersiz yaptılar ya bir lambayı taktırmak gerçekten çok mu zor çocuklarımız korkarak geçtikleri yolun lambasını istemekte galiba haklıdırlar demi bu yorumu umarım okursunuz yetkililerim.önce bagcılar belediye başkanım lokman çagrıcı bey sonrada kadir topbaş be n ben bir ev işine giden anneyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir