Ankara Büyükşehir Belediyesi, halkı bilgilendirmek amacıyla yapımı süren Sincan, Çayyolu ve Keçiören metro inşaat alanlarına gezi düzenleyecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, basında çıkan ‘metro inşaatları durdu, herhangi bir çalışma yapılmıyor’ haberlerine düzenlenecek gezilerle cevap verileceği belirtildi. Sincan, Çayyolu ve Keçiören metro inşaatlarının 44 kilometrelik bir alanı kapsadığı ifade edilen açıklamada, gelinen aşamayı görmek ve bilgi almak isteyen tüm Ankaralılara kapıların açık olduğu vurgulandı.

Açıklamaya göre, 14 Şubat-22 Mart tarihleri arasında cumartesi ve pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek gezi programı şöyle: “Sincan Metrosu: Fatih İstasyonu’nda saat 11.00’de buluşma ve bu istasyonun gezilmesi. İstasyondan araçlarla Organize Sanayi Bölgesi’ne gidilmesi ve bu istasyonun tanıtılması. Sincan Metrosu gezisine katılacak olanları ücretsiz taşıyacak otobüslerin hareket noktaları Etimesgut Belediye Binası önü, Eryaman 1. Etap Kavşağı Migros önü ile Sincan Lale Meydanı olacak. Çayyolu Metrosu: ODTÜ istasyonunda saat 11.00’de buluşma, araçlarla Köy Hizmetleri istasyonuna hareket, Köy Hizmetleri istasyonu varış ve ikram. Çayyolu Metrosu gezisine katılacaklar olanları ücretsiz taşıyacak otobüslerin hareket noktası, Çayyolu 2. Hareket Noktası önü olarak belirlendi. Keçiören Metrosu: Fatih Sultan Mehmet Lisesi arkası yaklaşım tünelinde buluşma. Araçlarla tünel gezisi, yaklaşım tüneline geri dönüş.”

Kaynak: Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir