Kaçak inşaatlarla mücadelesini sürderen Bursa merkez Yıldırım Belediyesi, ilçede tesbit edilen 7 ruhsatsız yapıyı daha yıktı.

Sabah erken saatlerde belirlenen adreslere giden Yıldırım Belediyesi Kaçak Yapı Ekipleri, Millet Mahallesi, Zümrütevler ve Esenevler Mahallesi’nde beşi temel halinde olmak üzere 7 kaçak binayı yerlebir etti. Yıkımlara tepki gösteren ev sahiplerini, komşuları sakinleştirdi.

Kaçak yapılaşma konusundaki kararlılıklarından vazgeçmediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, “Amacımız, Yıldırım ilçesini modern bir ilçe haline getirmek. Biz kaçak yapılaşma konusunda kararlıyız. Göreve geldiğimiz günden bu yana kimsenin tuğla üzerine tuğla koymamasını istedik. Bununla ilgili olarak pankartlar ve el broşürleri ile vatandaşlarımızı sürekli uyardık, uyarmaya da devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Özgen Keskin, “Kaçak bina yapan vatandaşlarımıza hapis, deprem gerçeğini hatırlatıyoruz. 17 mahallemizde 40 yıllık plan sorununu çözerek mahallelerimizi imara kavuşturduk. Ruhsat işlemlerini kolaylaştırdık. Ayrıca, toplu konut projelerimizi bir bir sona erdiriyoruz. El birliği ile Yıldırım’da kaçak yapılaşma ve çarpık yapılaşmayı sona erdirelim. Kaçak yapıların yıkımının devam edeceği gibi çarpık ve çirkin yapılaşmanın da karşısında olacağız.” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir