Bomonti’nin dönüşümüne öncülük eden Ofton, rotasını Taksim’e çevirdi. Eğlence mekanı Andromeda’nın yerine 21 kat yükselecek Elysium Suits Taksim’de 150 suit daire yer alıyor.

ofton.jpgŞişli Bomonti’de gerçekleştirdiği projelerle dönüşüme öncülük eden Ofton İnşaat, şimdi de yüzünü Taksim’e döndü. Ofton, Taksim’de bulunan eski Andromeda diskosunun yerine 150 suit daireden oluşan 21 katlı Elysium Suits Taksim projesine start verdi. 45 milyon dolara malolması beklenen ve 70 milyon dolarlık ciro hedeflenen projede, dairelerin metrekaresi ise 3 bin 800 ile 6 bin 800 dolar arasında satışa çıkacak.

Rezidansı Alman HSG işletecek
Ofton İnşaat, Elysium Suits Taksim projesinin karşına bu yıl içinde inşa edeceği 60 rezidanslık ikinci bir projenin daha hazırlıklarını yapıyor. Şirket ayrıca Kasımpaşa’da 300 yataklı 4 ya da 5 yıldızlı bir otel projesine de 2010 yılında başlayacak. Ofton İnşaat Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, Elysium Suits Taksim projesinde 5 yıldızlı otel şartlarında 24 saat rezidans hizmeti sunulacağını, Alman HSG firmasıyla ön anlaşma yaptıkları açıklıyor. Altun, rezidans hizmet bedellerinin bölgedeki diğer rezidanslara göre daha makul düzeyde olacağını kaydediyor. İnşaat maliyetlerinde kriz nedeniyle bir miktar düşüş yaşandığına değinen Altun, bu düşüşü müşteriye yansıtacaklarını belirtiyor.

Kaynak: Emlak Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir