Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte belediyelerde bir hizmet yarışıdır aldı başını gidiyor. Kaldırımlar sökülüyor, yollar kazılıyor, yeni asfalt atılıyor vs…

Bu çalışmaların son zamanlarda en çok yoğunlaştığı yer, Dutluk ve Adnan Menderes mahalleleri. Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların önünde ses araçları “Büyükşehir Belediyesi asfaltlama çalışması yapacaktır. Lütfen araçlarınızı sokaktan alınız” diye anons yapıyorlar. Kışın asfalt atmak hangi akla hizmet?.. Belediye araçlarıyla yapılan şey hizmet yarışından çok seçim kampanyasını andırıyor.

Metro ne zaman bitecek bilen yok!
Aylarca üzerinde çalışılmayan metro inşaatı da seçim havasına girmiş halde. Mecidiye İstasyonu’nun üzeri kapatıldı. Şimdi Dutluk’taki istasyon için çalışılıyor. Projeye göre metronun iki yıl önce bitmiş olması gerekiyordu. Metronun tamamlanacağına dair umutsuzluğunu dile getiren esnaf, belki seçimler sebebiyle biter diye düşünüyor.

Ulaşım gecekonduların olduğu veya bir zamanlar gecekondu mahallesi olan yerleşim yerlerinin çilesi olmaya devam ediyor. Aktepe’de oturan ve kendisi inşaat işçisi olan Celal Aygün, mahallesinin sorunlarını şöyle dile getirdi: “Aktepe sakinleri olarak diğer pek çok sorunumuzdan biri de dolmuş sorunudur. Keçiören-Ostim hattından her 30 dakikada bir otobüs kaldırılıyor. Dolmuşlara binmek için ise Dutluk’a kadar yürümemiz gerekiyor ya da oraya kadar bir dolmuş parası ödememiz gerekiyor. Dönüşte de dolmuşlar tıklım tıklım dolu oluyor. Otobüslerin zarar edeceği bir hat değil. Düzenli sefer yapılsa halk otobüsleri tercih edecektir. 30 dakika ara ile değil 10 dakika ara ile sefer konulmalı. Dolmuşların son durağı Aktepe olmalı ama dolmuşçular buna razı olmuyor. Çünkü dolmuşlarını yolcuyla daha aşağıda Dutluk’ta dolduruyorlar. Yolcu bulamamak gibi bir sorunları olmadığı için Adnan Menderes, Şenyurt, Güzelyurt ve Aktepe mahallelerine uğramıyorlar. Şu ana kadar bu ulaşım sorununun çözümüne dönük ciddi bir çalışmaları olmadı. Onları iş yapmaya zorlamak için seçimler bir fırsattır. İyi değerlendirmek gerek.”

Kaynak: Evrensel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir