Başkan Durak, Karşıyaka’nın yeni gelişme alanı Örnekköy’de inşa edilen 214 dairenin tüm altyapısının bittiğini söyledi.

Karşıyaka Belediyesi, ev sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaşlara yönelik konut satışını başlattı. Örnekköy’de, Karşıyaka Belediyesi’ne ait tamamlanmış konutlar, 24 bin TL peşin, kalanı 350 TL’den başlayan taksitlerle satışa sunuldu. Altyapısı tamamlanmış, parkları, yolları, spor alanları hazır olan kaloriferli, asansörlü konutların satış sonrası hemen teslim edileceği bildirildi.

Konut sahibi olmak isteyenlere büyük kolaylık sağladıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Karşıyaka’nın yeni gelişme alanında modern bir kent kuruluyor. Konutların yanında modern bir kültür merkezini, geçtiğimiz yıl hizmete açtık. İlköğretim ve lisesi de tamamlandı. İki okul, önümüzdeki yıl hizmete girecek” dedi.

Ulaşımı kolay
Bölgede bir de alışveriş merkezi açılacağını anlatan Başkan Cevat Durak, “Konutlara ulaşım sorunu yok. Çevresi, son derece kullanışlı. Çağdaş kent kimliğine uygun merkezdeki konutlarımızı, ihtiyaç sahibi kişilere satacağız. Konut edinmek isteyen hemşerilerimize kolaylık olsun diye, kira öder gibi taksit belirledik. En alt düzeyde kalan taksitler, halkımızı zorlamayacak” diye konuştu.

Toplam 84 metre kare olan konutlar, iki oda, bir salon. Zübeyde Hanım mahallesi sınırları içerisindeki konutların yakınında pazaryeri de bulunuyor. Toplam 214 daire, 2886 sayılı Devlet İhale Yasası’nın 45. maddesine göre, açık teklif usülü ile satılacak. Satışlar, 3-4-5-6 Şubat’ta, Karşıyaka Belediyesi’nde gerçekleştirilecek. İhaleye katılabilmek için geçici teminat olarak 2 bin TL yatırılacak, satış olmazsa para iade edilecek. Konutların toplam ihale bedeli, 59 bin TL ile 71 bin TL arasında değişiyor. Daire bedellerinin yüzde 35’i peşin alınacak, kalanı 10 yıl taksitlendirilecek.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir